«آبه» به دنبال تقویت جایگاه خود با تمرکز بر تهدید موشکی کره شمالی استبه گزارش ایرنا، اکنون این باور در ژاپن وجود دارد که «آبه» می خواهد از پرتاب موشک بالستیک میان بردی که کره شمالی پرتاب و از فراز خاک این کشور عبور کرده بیشترین بهره برداری سیاسی را داشته باشد.
به همین سبب نخست وزیر ژاپن پس از پرتاب این موشک با لحنی خشمگین کره شمالی را مورد انتقاد قرار داد و این اقدام را بی سابقه توصیف کرد.
نظرسنجی ها نشان می دهد که حمایت از «آبه» در یک سال گذشته از 45 درصد به زیر 30 درصد و در بعضی مواقع به 26 درصد کاهش یافته است.
تارنمای ژاپن نیوز روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت شینزو آبه تحت انتقادهای فراوانی در عرصه های اقتصادی و سیاسی قرار دارد و او برای رفع این چالش بسیاری از اعضای دولت را تغییر داده است.
روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ هم نوشته است که برنامه پرتاب های موشکی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای تحکیم جایگاه «آبه» مثبت بوده است.
این نشریه ادامه می دهد که نخست وزیر ژاپن تلاش می کند تا با تمرکز بر این تهدیدها، جامعه بین المللی را علیه کره شمالی ترغیب کند و در داخل هم به مردم نشان دهد قابلیت مهار کره شمالی را در اختیار دارد.
یوشیهیدا سوگا سخنگوی دولت ژاپن نیز گفته است که شینزو آبه پس از این پرتاب فورا گفت و گوی 40 دقیقه ای با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا داشته است.
وی افزود: طرفین تاکید کرده اند که باید کره شمالی تحت فشار قرار گیرد و چین و روسیه هم باید برای متوقف کردن فعالیت های تحریک آمیز کره شمالی تلاش کنند.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید