آب وارد تصفیه خانه شهر زاهدان شدمحسن میرادی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان که از ساعت 19 شب گذشته در محل ایستگاه شماره 2 واقع در سه راهی دشتک قطع شده بود عصر امروز ترمیم و بازسازی شد.
وی افزود: تا 2 ساعت دیگر (از لحظه انتشار خبر) شرایط پایدار آبی در زاهدان برقرار خواهد شد.
وی تصریح کرد: با قطع برق ایستگاه شماره 2 پمپاژ آب در مسیر خط انتقال چاه نیمه به زاهدان از شب گذشته از مجموع 146 هزار مشترک آب زاهدان حدود 100 هزار مشترک در برخی مناطق دچار تنش آبی شدند.
مدیر عامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان از شهروندان زاهدانی خواست؛ از مصارف غیرضروری اجتناب کنند تا هرچه سریعتر شبکه توزیع به شرایط مطلوب و پایدار برسد.
وی از صبر و شکیبایی و همراهی شهروندان زاهدانی قدردانی کرد.
وی خاطر نشان کرد: وقوع گردباد در سه راهی دشتک واقع در مسیر زابل به زاهدان باعث سقوط تعدادی از تیرهای برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان از ساعت 19 عصر روز گذشته شد.
وی افزود: بر اساس اعلام هواشناسی وزش گردباد با سرعت بیش از 72 کیلومتر بر ساعت سبب وقوع این حادثه شده است.
وی گفت: از آنجایی که این حادثه باعث سقوط 30 تیر برق و پاره شدن خطوط انتقال برق شده بود بلافاصله پنج تیم امدادی متشکل از اتفاقات آب و برق در محل حاضر شده و اقدامات لازم را انجام دادند.
به گزارش ایرنا خط انتقال آب از چاه نیمه سیستان به زاهدان سالانه بیش از 30 میلیون مترمکعب آب را به شهروندان زاهدانی می رساند.
چاه نیمه ها مخازن طبیعی ذخیره آب در منطقه سیستان هستند که در فاصله بیش از 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان در دست اجراست و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.
به گفته علی مرادی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان قطعی آب شهر زاهدان سبب تعطیلی شیفت صبح و عصر امروز برخی مدارس ابتدایی این شهر شد.
7316 **6081انتهای پیام /*


پاسخ دهید