آزمون قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشوربرگزار شدمعاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش عصر شنبه در حاشیه برگزاری این آزمون به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مشکلات نظام مدیریت کشور نداشتن اشراف و آشنایی لازم و دقیق برخی مدیران و کارکنان با قوانینی است که باید در طول مدت خدمت آن را اجرا کنند.
ابراهیم رضوانی با بیان اینکه قانون گذار یک مسیر و مجریان مسیری دیگری را ادامه می دهند افزود: این روند سبب می شود تا قانون گذار به اهدافی که پیش بینی کرده نرسد .
وی تصریح کرد: راه صحیح و منطقی این است که مدیران پیش از نشستن بر کرسی مدیریت خود را ملزم به مطالعه و دانستن قوانین حوزه و فراتر از حوزه بدانند .
رضوانی گفت : برای برطرف شدن این خلا برنامه ای برای قانون خوانی و قانون دانی در معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش برای مدیران ، روسای ادارات و همه زیرمجموع معاونت اجرا شد .
وی تصریح کرد: چندی پیش نیز قانون تصویبنامه بودجه ،پیگیری شد اما جدی ترین آزمون قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور بود که امروز برگزار شد و مهم است که یک کارمند و فعال در مجموعه بدنه دولت آن را بداند.
رضوانی با بیان اینکه قانون احکام دائمی یک مدل جدیدی از قانون گذاری است که در سنوات گذشته وجود نداشت گفت: در گذشته تنها قانون برنامه وجود داشت.
وی اظهار کرد: قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور در کنار قانون برنامه قرار گرفت و بنا شد تا در بخش معاونت فرهنگی و اجتماعی نخست قانون احکام دائمی بر گزار شد و در مرحله بعد نیز اصل قانون برنامه ششم توسعه به صورت آزمون برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت : به عنوان مجری تا پایان 5 ساله برنامه توسعه باید تلاش کنیم با دید باز ، اگاهی و اشراف کامل در خصوص قوانین ضمن انجام امور به نحو شایسته بتوانیم پاسخ مراجعه کنندگان را در چارچوب قانون بدهیم .
رضوانی اظهار کرد : تمامی شرکت کنندگان باید حد نصاب امتیاز را کسب و در غیر این صورت باید در آزمون های بعدی شرکت کنند.
آزمون قانون احکام دائمی برنامه توسعه ای کشور با حضور حدود 60 نفر از مدیران و کارکنان مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه ازاد کیش بعد از ظهر امروز شنبه در پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
1641/ انتشار دهنده : امیر برزیانتهای پیام /*


پاسخ دهید