آغاز ثبت نام اعطای تسهیلات به طرحهای اشتغالزا از طریق سامانه کارا در ابهربه گزارش ایرنا، علی حیدری روز پنجنشبه در سومین جلسه کمیته کار گروه اشتغال شهرستان ابهر افزود: در گذشته طرحهای اشتغال روستایی فقط برای ساکنان و افراد بومی روستا قابل اجرا بود که در دستورالعمل جدید این طرح ها، افراد ساکن شهر نیز می توانند در روستای مورد نظر خود اشتغال پایدار ایجاد کنند و از تسهیلات آن بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: دستگاه ها باید طرح های دارای اولویت را شناسایی و بررسی کنند و برای تصویب به کمیته فنی ارجاع دهند و در این راستا ملاحظات بی مورد را کنار بگذارند.
حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به سود پایین تسهیلات این طرح، هدف برخی مراجعه کنندگان دریافت تسهیلات ارزان قیمت این طرح و استفاده آن در جای دیگر است به همین دلیل دستگاه های مربوطه مکلف هستند طرح هایی با بازدهی مناسب و ایجاد اشتغال پایدار را به کمیته فنی معرفی کنند.
حیدری با اشاره به اینکه اعتماد کامل به مردم و طرح های معرفی شده داریم، ابراز کرد: اداره صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری باید نظارت دقیقی بر اجرای این طرح داشته باشند و علاوه بر این فرمانداری نیز بعنوان یک واحد نظارتی بازدیدهای مکرری از نحوه اجرای طرح ها خواهد داشت و مبنای ما درست اجرا کردن این طرح است.
فرماندار ابهر بیان کرد: طرح هایی که دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند در اولویت این طرح قرار بگیرند که باید تاییدیه از سازمان مربوطه به لحاظ فنی دریافت کنند.
وی یادآور شد: کمیته فنی در بررسی طرح هایی که توسط دستگاه های مربوطه معرفی می شوند بسیار شفاف عمل خواهد کرد و طرح ها در پشت درب های بسته تصویب نخواهد شد.
حیدری با اشاره به اینکه دولت طرح های خوبی را در بخش روستایی آغاز کرده است، تاکید کرد: در اجرا این طرح دستگاه نباید بخشی نگر باشند و همکاری همه جانبه برای اجرای موفق و درست طرح را داشته باشند تا بتوان اشتغال واقعی و رونق اقتصادی ایجاد کرد.
فرماندار ابهر افزود: دستگاه ها، کارآفرینان و سرمایه گذارانی که توانایی و استعداد خوبی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی دارند را شناسایی و حمایت کنند تا با بهره مندی از این تسهیلات بتوانند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به ویژه در مناطق روستایی کمک کنند.
به گزارش ایرنا، در این جلسه مصوب شد که دوشنبه هر هفته کمیته فنی تشکیل و امکان حضور صاحبان طرح ها برای دفاع از طرح خود ایجاد شود.
7324/6085
خبرنگار: اکرم بیات ** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید