آموزش و پرورش در آستارا زمینه تحصیل جامعه هدف را فراهم کرده استسجاد موسوی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: فعالیت 14 آموزشگاه هر کدام با زیر 10 نفر دانش آموز و دایر بودن کلاس برای چهار دانش آموز در دهستان کانرود و 2 دانش آموز در روستای آق مسجد، گواه بر ارائه خدمات آموزشی در جای جای آستاراست.
وی ادامه داد: در حوزه نهضت سواد آموزی نیز، بیسوادان 10 تا 49 ساله شناسایی و تحت پوشش قرار داده می شوند و هر شهروند، می تواند از خدمات و امکانات آموزش و پرورش در آستارا برای تحصیل استفاده کند.
موسوی بیان کرد: با احتساب مدارس غیردولتی، حدود 160 مدرسه یا آموزشگاه در آستارا دایر است و بیش از 16 هزار دانش آموز و یک هزار مربی و معلم در مدارس این شهرستان به تحصیل علم می پردازند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

** درخشش دانش آموز تالشی در مسابقات سراسری قرآن دانش آموزان
مائده بشیری دانش آموز تالشی، رتبه سوم مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان را کسب کرد.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش به خبرنگار ایرنا، سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور از 20 تا 23 مردادماه جاری در مشهد مقدس برگزار شد و 32 دانش آموز از سراسر کشور در رشته قرائت تحقیق قرآن با هم رقابت کردند که مائده بشیری دانش آموز مدرسه آزادی شهرستان تالش، در مسابقات سراسری قرآن بعد از دانش آموزان استان های خوزستان و البرز، به مقام سوم دست یافت.
در شهرستان تالش 37 هزار دانش آموز در 504 مدرسه تحصیل علم می کنند.
خبرنگاران: عیسی پاشاپور – سیدجلال سیدمحمدی**انتشاردهنده: کبیری
7124/7106/2007انتهای پیام /*


پاسخ دهید