آموزش پدافند غیرعامل به مردم امری ضروری استبه گزارش ایرنا، محمدرضا خباز روز شنبه در رزمایش پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه کوثر سمنان با بیان این که کشور مملو از حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و تصادفات هستیم ، افزود : انسان دوراندیش خودش را برای مقابله با اتفاقات احتمالی با آموزش مجهز می کند.
وی با اشاره به این که در وقوع حادثه انسان دچار سردرگمی و آشفتگی فکری می شوند، تصریح کرد : دانش آموزان و جوانان با یادگیری پدافند غیرعامل می توانند از خسارات مالی و جانی جلوگیری کنند.
وی خاطر نشان کرد : پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیر جنگی و غیر نظامی است که برای مقابله با حملات طبیعت مانند سیل ، زلزله ، آماده سازی برای مقابله با دشمن انجام می شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای پدافند عامل و غیرعامل تضمین کننده امنیت کشور هستند، گفت : در جامعه امروز پدافند غیرعامل یکی از مهم ترین مباحث و اقدامات برای مصون سازی کشور از تهدیدات طبیعی و توطئه دشمنان است.
احمد همتی تصریح کرد : کسانی که به صورت فردی یا سازماندهی موجب بی اعتمادی مردم می شوند بزرگترین ضربه را به پدافند عامل و غیرعامل کشور وارد می کنند.
به گزارش ایرنا، به دستور رهبر معظم رهبری هشتم آبان سال 82 دستور تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل با هدف مصون ماندن کشور از حملات سایبری و زیستی تشکیل شد و از آن پس در تقویم رسمی کشور ششم تا دوازدهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.
7342/6026
*خبرنگار: الناز ملکی ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید