اجرای کنسرت ‘باز عشق’ در سارینیلوفر روحی مدیر آموزشگاه موسیقی ‘عارف’ بابل و مدیر اجرایی کنسرت مذکور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا زمان و مکان آن را فردا 26 مرداد ماه در سالن سلمان هراتی ساری اعلام کرد.
وی افزود: آقایی در این برنامه به همراه منتظری پیش درآمد یاد یاران، چهار مضراب حجاز، قطعه ‘باز عشق’، ‘جان من فدای خاک تر’ و تصنیف ‘نسیم سحر’ از ساخته های استاد فقید علی اکبر شهنازی را خواهد نواخت.
روحی خاطر نشان کرد کنسرت مذکور پیشتر در 41شهر کشور به روی صحنه رفت .
سیامک أقایی دانش آموخته رشته موسیقی از دانشگاه تهران بسال 1353 در اهواز زاده شد و نواختن سنتور را از رویا حلاج در مرکز حفظ اشاعه موسیقی آموخت و از محضر استادان حسین ملک، پرویز مشکاتیان، محمد رضا لطفی، مسعود شناسا و سایر بزرگان هنر موسیقی بهره برد.
تاسیس گروه سنتور نوازی متشکل از پنج سنتور، همکاری با گروه بین المللی Silk Road و نوازنده شهیر ویولنسل یویوما Yo Yo Ma و اجرای کنسرت در ایالات متحده آمریکا، آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، سوییس، چین، ژاپن و نیز همکاری با گروه های Ross Daky، Atlas، Labyrinth Modal، Oriental Ensemble و برگزاری مسترکلاس (کلاس پیشرفته برای مدرسان) در کارنامه هنری آقایی دیده می شود.
کامران منتظری نوازنده چیره دست تنبک نیز بسال 1352 خورشیدی زاده شد و نواختن این ساز را نزد استاد نوید افقه آموخت.
شرکت در جشنواره های داخلی و خارجی بویژه فستیوال مورگن لند آلمان و همراهی با گروه کر Corr رادیو برلین به رهبری دیوید جنز بخشی از فعالیت های این هنرمند تنبک نواز است.
خبرنگار: زهره کرمی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7330/1899انتهای پیام /*


پاسخ دهید