احداث کارخانه استحصال انرژی از پسماندهای شهری با سرمایه گذاری 115 میلیون دلاریبیوک شامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون کار مطالعاتی احداث کارخانه استحصال انرژی از پسماندهای شهری زنجان توسط سرمایه گذار طرح در مراحل پایانی است.
وی اظهار کرد: در صورت تصویب طرح های ارزیابی زیست محیطی تا پایان سال عملیات اجرایی این طرح آغاز و طبق برنامه تعیین شده در مدت 39 ماه با احتساب مراحل آغازین و آزمایشی به پایان خواهد رسید.
شامی افزود: حمایت دستگاه های اجرایی نقش بسزایی در تحقق اجرای این پروژه مهم در شهر زنجان دارد و سرمایه گذار این پروژه نیز پس از فراخون و شرکت در مناقصه انتخاب شده است.
وی بیان کرد: این کارخانه مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا احداث خواهد شد و مسئولان استانی نیز از اجرای پروژه حمایت جدی دارند.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری زنجان ادامه داد: طرح توسعه ای این پروژه نیز طبق قرار داد مورد توجه قرار گرفته است و مشکلی در این بخش وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: این سازمان برای ارائه خدمات و مدیریت بهتر تا شعاع 40 کیلومتری نسبت به تحویل زباله های روستایی توسط دهیاری ها مبادرت می کند و این کار با اصول تعریف شده انجام می گیرد.
به گفته، شامی هم اکنون روزانه 320 تا 350 تن زباله در شهر زنجان تولید می شود که این میزان در طی سال به 128 هزار تن می رسد.
7320/6085
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید