اختصاص افزون بر 270 میلیارد ریال برای تسویه بدهی دستگاه های اجرایی با شهرداری های گلستانبه گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا محمد حمیدی در معارفه شهردار نوکنده از توابع شهرستان بندرگز اظهار کرد: تاکنون با تعامل و همکاری مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی طلب شهرداری های گلستان از دستگاه های اجرایی در حوزه پروژه های استانی تمام شهرها بجز گرگان، علی آبادکتول، رامیان و بندرگز تسویه شده است .
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در گلستان 30 نقطه شهری وجود دارد که بیش از 53 درصد از جمعیت یک میلیون و 869 هزار نفری استان را در خودجای داده است.
او به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی در شهرداری های استان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با هدف ایجاد انگیزه در پرسنل و ساماندهی این نیروها طبق تشکیلات شهرداریها، بحث تبدیل وضعیت 50 هزار نفر از کارکنان قراردادی و شرکتی در کل کشور را در دستور کار قرار داده که سهمیه این استان 599 نفر است و از این تعداد 9 نفر سهمیه شهرداری نوکنده می باشد.
سرپرست فرمانداری بندرگز نیز با اشاره به نگاه توسعه محور استاندار گلستان از همه مسوولان، نخبگان و مردم جهت همکاری و همدلی در مسیر پیشرفت و توسعه این شهرستان دعوت کرد تا در مسیر جبران عقب ماندگی های این شهرستان قدم بردارند.
حسین احمدی واگذاری مسوولیت را فرصتی در جهت خدمتگذاری به مردم و جامعه دانست و بر همکاری اعضای شورا، سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردم خوب این شهر در راستای فراهم نمودن شروع یک فصل جدید در بحث توسعه و پیشرفت شهرستان تاکید کرد.
او با اشاره به اقلیم خاص منطقه و برخورداری از جاذبه های گردشگری اعم از دریا و جنگل گفت: نوکنده به عنوان دروازه ورودی استان گلستان باید ویترین زیبایی های این استان بوده و فعالیت های مناسب دستگاه های اجرایی و بویژه شهرداری می تواند موجب جذب و ماندگاری مسافران و زائران ورودی به استان شود.
در این مراسم که جمعی از مسئولان و مردم شهر نوکنده حضور داشتند، حکم سید محمد رضا سید النگی به عنوان شهردار جدید اعطا و از خدمات رضا منوچهری شهردار سابق قدردانی شد.
شهر نوکنده با بیش از 10 هزار نفر جمعیت در پیش کوههای دامنه شمالی البرز شرقی واقع شده است و از غرب با شهرستان گلوگاه در استان مازندران همسایه است.
ش/62042729
* خبرنگار: محمد اسماعیل شربتیانتهای پیام /*


پاسخ دهید