اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار به طرح هجرت در شورای آموزش و پرورش ایلامبه گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید در این نشست که شامگاه دوشنبه تشکیل شد، گفت: این مبلغ به مجموع اعتبارهای نوسازی مدارس استان اضافه تا روند تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی این استان برای سال تحصیلی جدید به نحو مطلوب انجام شود.
وی با اشاره به پروژه مهر برای سال تحصیلی 96_97 اضافه کرد: تمامی دستگاه های خدمات رسان برای بازگشایی مدارس باید نهایت خدمات رسانی و همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.
استاندار ایلام بر ضرورت ایجاد محیط با نشاط در مدارس برای دانش آموزان تاکید کرد و از متولیان و مسئولان آموزش و پرورش خواست تا آغاز سال تحصیلی زمینه ورود با نشاط دانش آموزان به مدارس را در تمامی مناطق شهری و روستایی استان فراهم کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست گفت: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده برای سال تحصیلی جدید مشکل کمبود معلم در مدارس وجود نداشته و با جابجایی معلمان تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس های درس دانش آموزان اندیشیده شده است.
علی بیرانوند با بیان اینکه روند ثبت نام دانش آموزان در مدارس همچنان ادامه دارد از اولیا دانش آموزان خواست تا فرزندانشان را هرچه سریعتر در مدارس ثبت نام کنند.
به گفته وی، همچنین عمده کتاب های درسی دانش آموزان نیز از طریق مدارس و یا بصورت فردی سفارش داده شده که تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید تحویل آنها خواهد شد.
در این نشست از سه دانش آموز استان ایلام که رتبه های 2 ، 10 و 21 را در کنکور سراسری کسب کرده اند، تقدیر شد.

*استاندار: دولت اهتمام ویژه ای به توسعه حوزه فرهنگ و هنر ایلام دارد
استاندار ایلام گفت: توجه به حوزه فرهنگی و توسعه برنامه های هنری در استان ایلام در دولت تدبیر و امید گسترش یافته و دولت همچنان در این زمینه اهتمام ویژه دارد.
محمدرضا مروارید شامگاه دوشنبه در دیدار با جمعی از هنرمندان استان ایلام گفت: یکی از شاخص های دولت در این استان توجه به مسائل فرهنگی و هنری بوده که در این حوزه خوشبختانه ایلام عملکرد مثبتی داشته است.
وی ادامه داد: ایلام قابلیت های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و اگرچه در گذشته توجهی زیادی به این استان نشده ولی در دولت یازدهم این توجه دو چندان که رشد استعدادهای هنرمندان را بدنبال داشته است.
استاندار ایلام بیان کرد: با توجه به اینکه ایلام دارای هنرمندان شاخص و سرآمد در حوزه های مختلف است مدیریت فرهنگی باید از دیدگاه های هنرمندان این استان استفاده تا روند رشد حوزه فرهنگ و هنر استان بیش از وضعیت موجود رشد و ترقی یابد.
مروارید با تاکید بر اینکه باید زمینه بروز استعدادهای هنرمندان و خلق آثار آنها در حوزه های مختلف شعر، موسیقی، ادبیات، نمایش و غیره در استان فراهم شود قول مساعد برای حمایت هنرمندان را اعلام کرد.
در این نشست بهروز سپید نامه از شاعران استان ایلام به نمایندگی از جامعه هنرمندان استان از عملکرد فرهنگی مثبت استاندار ایلام در طول چند سال اخیر و توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر تقدیر کرد.
همچنین در این دیدار نشان مروارید مهر از سوی هنرمندان استان ایلام به محمدرضا مروارید استاندار ایلام اهدا شد.
این تندیس توسط هنرمندان و هر 2 سال یکبار به مدیری که در حوزه مسائل فرهنگی و هنری بیشترین تلاش را داشته باشد اهدا می شود.
خبرنگار: آزاده خرم *** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید