اختصاص 50 میلیون ریال تسهیلات سرمایه در گردش به ازای هر هکتار کشت چغندر قندبه گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، «علیرضا یزدانی» روز یکشنبه گفت: با هدف افزایش بهره وری آب (توسعه آبیاری میکرو و تغییر آرایش کشت) به ازای هر هکتار 10 میلیون ریال، تسهیلات مورد نیاز در قالب کمک
های فنی و اعتباری تامین و پرداخت می شود.
وی تامین تسهیلات بانکی سرمایه در گردش چغندرقند پائیزه به ازای هر هکتار 50 میلیون ریال و همچنین تامین و پرداخت حدود 50 درصد یارانه بذر را از دیگر سیاست های حمایت از چغندرقند پائیزه عنوان کرد و افزود: تامین کارنده های دقیق کار و ست کامل برداشت با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و یارانه دار در دستور کار قرار دارد.
یزدانی با اشاره به برنامه ریزی برای تامین و تدارک به موقع نهاده ها بویژه بذور مورد نیاز کشاورزان گفت: با مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برای تخصیص تسهیلات با کارمزد 4 درصدی به منظور تامین ادوات و ماشین آلات تخصصی چغندرقند هماهنگی شده است.
مجری طرح چغندرقند و شکر وزارت جهادکشاورزی از تامین اعتبارهای لازم برای خدمات پشتیبانی از طرح، بویژه تامین خودرو اجاره ای در استان ها خبر داد و گفت: هماهنگی با انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر برای اختصاص جایزه تحویل چغندرقند انجام شده است.
وی اعلام به موقع قیمت تضمینی خرید چغندر قند پاییزه متناسب با قیمت تمام شده آن را برای توسعه و پایداری تولید این محصول ضروری برشمرد و عنوان کرد: سایت های الگویی با بکارگیری روش های نوین در زراعت چغندرقند زیر نظر موسسه تحقیقات چغندرقند ایجاد و همچنین دوره های آموزش تئوری و عملی ویژه کارشناسان ذیربط و بهره برداران برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، افزایش بهره وری سیاست کشت چغندر قند پاییزه با رویکرد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین کاهش مصرف آب، در دولت یازدهم در دستور کار وزارت جهادکشاورزی قرار گرفت که این سیاست علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب افزایش تولید را برای کشور به همراه داشت.
با اقدام دولت تدبیر و امید، تولید شکر در سال زراعی امسال به یک میلیون و 650 هزار تن رسید در حالی که سال قبل از آن، میزان تولید یک میلیون و 100 هزارتن بود که رشد 50 درصدی را نشان می دهد و منجر به برگزاری جشن ملی تولید شکر در مردادماه سال 96 شد.
این درحالیست که مصرف شکر در ایران ٢ تا 2 میلیون و 200 هزار تن در سال است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**9186*2025**خبرنگار: هما همت خواه**انتشار: لیلا جودیانتهای پیام /*


پاسخ دهید