اختصاص 80 هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت پاییزهسیروس بیک بکان روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بیش از 60 هزار هکتار از زمین زراعی استان به محصول گندم آبی و دیم و مابقی اراضی به کشت جو و کلزا اختصاص یافته است.
وی از توزیع بیش از 2 هزار تن بذر اصلاح شده گندم متناسب با اقلیم منطقه از ارقام ‘میهن’،’پیشتاز’ و’پیشگام’ بین کشاورزان استان برای کشت پاییزه خبر داد و توضیح داد: امسال افزون بر یکهزار تن بذر جو و 7 تن بذر کلزا تهیه و توزیع شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به افت شدید سفره های آب زیرزمینی و کاهش بارندگی ها، بذر اصلاح شده به حد کافی بین کشاورزان با قیمت دولتی توزیع می شود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولید 880 هزار تن محصولات زراعی در سال زراعی گذشته گفت: این محصولات شامل گندم، جو، کلزا، پیاز، سیب زمینی، حبوبات، چغندرقند، ذرت و نباتات علوفه ای مانند یونجه و شبدر است.
وی افرود: سالانه 140هزار هکتار از مزارع استان به کشت بهاره و پاییزه اختصاص می یابد.
به گزارش ایرنا، سالانه در چهارمحال وبختیاری بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیرکشت استان 270 هزار هکتار با 60 هزار بهره بردار است.
خبرنگار: مرتضی شاهوردی**انتشار:جهانبخش صفری
6199/6021انتهای پیام /*


پاسخ دهید