اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی به دولت ارائه شدبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، مرضیه گرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اغلب آیین‌نامه هایی که نیاز به مصوبه شورای سیاستگذاری دارند، انجام شده و همچنین آیین‌نامه استقرار مدارس و واگذاری ساختمان‌های مازاد مورد توجه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اساسنامه کمک به موسسان غیردولتی که به دولت ارائه شده دو هدف عمده را دنبال می کند؛ اول اینکه با مشارکتهای غیردولتی و موسسان در ایجاد تسهیلات ساخت و احداث بنا اقدام شود و دوم کمک به تکمیل و راه اندازی بناهایی نیمه ساز و تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه ها است.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از دیگر اهداف این صندوق، کمک به پرداخت بیمه معلمان با اولویت مناطق محروم و کمک به پرداخت شهریه دانش آموزان نیازمند و مستعد است که امیدواریم بعد از طی روند اداری محقق شود.
گرد بیان داشت: امکان توانمندسازی معلمان مراکز و مدارس غیردولتی در کنار دوره های آموزشی معلمان دولتی نیز فعال شده و تلاش می کنیم شاهد حضور این معلمان در گروه های آموزشی به استناد ماده 6 ضرایب اختصاصی گروه های آموزشی شورای عالی نیز باشیم تا کیفیت بخشی به معنای واقعی برای تمامی مدارس انجام شود.
وی یادآور شد: بر اساس ماده 2 قانون، تمامی مدارس غیردولتی مطابق با اهداف و دستورالعمل‌‌های آموزش و پرورش اداره می‌شود بنابراین شرایط همانند مدارس دولتی است و ماهیت متفاوت ندارد و طبق ماده 23 قانون، به کارگیری کادر اداری و آموزشی براساس ضوابط آموزش و پرورش است در نتیجه ورود افراد متفرقه به عناوین مختلف، مجاز نیست چرا که مدرسه دارای هویت تعلیم و تربیتی بوده و برای ورود به آن، سازمان های مربوطه نیز باید با همکاری آموزش و پرورش اقدام کنند.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه مدارس غیردولتی در خصوص عوارض ساخت و ساز و نوسازی در حکم مدارس دولتی تلقی می‌شوند، ادامه داد: رعایت آیین نامه استقرار فضا که نیاز به تاییدیه سازمان نوسازی دارد باید مورد توجه قرار گیرد و برخی نهادها همچون بهداشت برای نظارت حق ورود ندارند.
براساس آمار سال تحصیلی 96 – 95 ، از حدود 13 میلیون و 500 هزار دانش آموز که در 107 هزار مدرسه سراسر کشور درس می خوانند، تعداد 902 هزار و 645 نفر در دو هزار و 967 مدرسه هیات امنایی مشغول به تحصیل بوده اند.
فراهنگ**1883**1055
خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


پاسخ دهید