استاندار: بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در همدان پرداخت شدمحمد ناصر نیکبخت روز چهارشنبه در نشست اعضای ستاد رونق تولید استان افزود: این میزان تسهیلات در قالب 469 طرح در بخش های مختلف توسط بانک های عامل و بانک های خصوصی پرداخت شده است.
وی عملکرد بانک های استان را در پرداخت تسهیلات رونق تولید قابل تقدیر دانست و افزود: تاکنون تسهیلات خوبی در این بخش در نظر گرفته شده است و باید برای جذب آنها و ایجاد اشتغال تلاش کرد.
استاندار همدان با اشاره به دیدار مشورتی خود با مسئولان کشوری افزود: هفته گذشته در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی موانعی از سر راه کارخانه کیان کرد ملایر برداشته شد تا این واحد بتواند تسهیلات خود را دریافت کند.
نیکبخت به دیدار خود با وزیر نفت نیز اشاره کرد و افزود: در این نشست برای رفع مشکلات شرکت پتروشیمی ابن سینا و هگمتانه و دریافت مجوز احداث پالایشگاه مذاکراتی انجام شد.
وی ادامه داد: وزیر نفت معتقد است که احداث پالایشگاه طرحی سنگین است و برای افتتاح پالایشگاه در همدان 60 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مورد نیاز است.
استاندار همدان عنوان کرد: ما به وزیر نفت امیدواری دادیم که طرح احداث پالایشگاه در استان انجام شود.
به گزارش ایرنا، سهمیه استان همدان برای ایجاد اشتغال در سال جاری 19 هزار و 980 شغل است که تاکنون بیش از 12 هزار شغل ایجاد شده است.
میزان تسهیلات رونق تولید در استان همدان 6 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
7523/2087/2090
خبرنگار: مرضیه بختیاری** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید