استاندار: شرایط اشتغال خوزستان مناسب تر از گذشته استغلامرضا شریعتی پنجشنبه در حاشیه افتتاح قرارگاه رسانه ای شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:کاهش نرخ بیکاری در استان حاصل اجرای سیاست های دولت و خدمتگزاران است هر چند باید تلاش شود با توجه به پتانسیل استان خوزستان شرایط اشتغال بهتر شود.
وی به تجمع جوانان آبادان در خصوص استخدام افراد غیر بومی در شهرستان های آبادان و خرمشهر در مقابل فرمانداری آبادان طی روزهای اخیر اشاره کرد گفت: اعتراض حق مردم و جوانان است و نباید آنها را نادیده گرفت و اعتراضی که بجا باشد حتما آن را مورد توجه قرار می دهم و در کار خود اصلاح و تجدید نظر می کنیم.
شریعتی اظهار داشت:دولت برآمده از خواست ملت است و دولت این شهامت را دارد که برابر کارهای اشتباه از مردم معذرت خواهی کند.
وی گفت:طرحهای اشتغالزایی بسیار خوبی در آبادان و خرمشهر در حال انجام است که یکی از آنها اجرای طرح فاز2 پالایشگاه آبادان است که با اجرای آن هشت هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.
وی اظهار کرد : نوسازی پالایشگاه آبادان در پی گشایش های حاصل از اجرای توافق هسته ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با استفاده از فاینانس با همت دولت در حال اجرا است.
استاندار خوزستان گفت:تاکید کرده ام در بحث استخدام در پالایشگاه آبادان اولویت اول با جوانان آبادان و خرمشهر و بعد سایر مناطق باشد.
وی به قرار گرفتن کل شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند توسط دولت یازدهم اشاره کرد و بیان داشت: برکات این کار به تدریج در حال نمایان شدن است.
استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز حرکت زائران اربعین حسینی از 2 مرز شلمچه و چذابه اشاره کرد و گفت:با توجه به زیرساخت های فراهم شده و جداکردن مسیر صادرات از مسیر پیاده روی صادرات کالا از 2 مرز شلمچه و جذابه در ایام اربعین متوقف نمی شود.
وی گفت: اگر مشکلی در خصوص صادرات انجام شود از جانب طرف عراقی است و ما مشکلی در خصوص صادرات کالا به عراق نداریم.
شریعتی اظهار کرد :هم اکنون صادرات از 2 مرز شلمچه و چذابه در حال انجام است ولی ممکن است در مرز چذابه به دلیل زیرساخت های طرف عراقی در روز های اوج سفر زائران صادرات متوقف شود.
شریعتی به ساخت 120 هکتار فضای پارکینگی در مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت: توقف خودروهای زائران اربعین خارج از پارکینگ ها ممنوع است.
با حضور استاندار خوزستان امروز پنجشنبه به طور رسمی فعالیت چهار قرارگاه رسانه ای صدا و سیما در مرزهای شلمچه با پوشش صدا و سیمای آبادان، خسروی کرمانشاه، و مهران ایلام و چذابه خوزستان آغاز شد.
3015/6002
خبرنگار:عدنان جواهری ** انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخ دهید