استرالیا از پشتیبانی روسیه و چین از تحریم کره شمالی مطمئن استبه گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه استرالیا به شبکه 9 تلویزیون این کشور، گفت: اگر این تحریم ها در همه جا مورد استفاده قرار گیرند، کره شمالی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و متوجه مجازاتش در قبال رفتار غیرقانونی و تحریک آمیز خود خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به پرتاب روز گذشته موشک کره شمالی از فراز آسمان ژاپن، گفت: گزینه های نظامی در جدول برنامه های آمریکا است، اما ‘رکس تیلرسون’ وزیر امور خارجه این کشور اطمینان داد واشنگتن قصد دارد ابتدا گزینه های دیپلماتیک و اقتصادی را بررسی کند.
رئیس دستگاه دیپلماسی استرالیا، گفت که تیلرسون به او گفته است تا ماه دسامبر این دیدگاه را پیش می برد.
وی به شبکه ‘اسکای نیوز’ نیز گفت معتقد است رهبر کره شمالی تلاش می کند اهرم فشار خود را افزایش دهد و با آمریکا نشست و مذاکره برگزار کند.
بیشاپ گفت: رهبر کره شمالی می خواهد به عنوان یک نیروی هسته ای شناخته شود، اما این در مخالفت مستقیم با قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
شورای امنیت سازمان ملل نیز در بیانیه ای پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی که از فراز ژاپن عبور کرد را محکوم کرد و از این کشور خواست در جهت کاهش تنش ها گام بردارد.
شورای امنیت اوایل ماه جاری میلادی تحریم های جدیدی علیه کره شمالی وضع کرد که احتمال می رود صادرات سالانه پیونگ یانگ را که به سه میلیارد دلار می رسد به یک سوم کاهش دهد.
کره شمالی روز سه شنبه موشک بالستیک «هواسونگ-12» شلیک کرد که از فراز ژاپن عبور کرد. خبرگزاری کره شمالی گزارش داد ‘کیم جونگ اون’ رهبر این کشور هدایت پرتاب یک موشک بالستیک را برعهده داشت و این اقدام ‘مقدمه ای بر احاطه کردن گوام’ است.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


پاسخ دهید