استفاده از مشاروان نوجوان گامی موثر در پیشبرد برنامه های کانون پرورش فکریحبیب الله بخشوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای بهره مندی از توان و استعداد بچه های عضو کانون تعداد 19 نفر از اعضای دختر و پسر با مسئولان کانون به عنوان مشاوران نوجوان در ارتباط هستند.
وی افزود: این مشاوران نوجوان نقاط قوت، ضعف، مشکلات، کمبودها، نیازهای مراکز و اعضا و مربیان را به مسئولان کانون گزارش و منعکس و درباره موارد مطرح شده راهکار ارائه می دهند و حتی عملکرد مسئولان را مورد نقد قرار می دهند.
بخشوده یادآور شد: مشاوران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نقاط مختلف استان و حتی مناطق روستایی پراکنش دارند و پل ارتباطی بین اعضا و مسئولان کانون هستند.
وی اضافه کرد: گاهی امکانات و ظرفیت های کانون به ویژه در فصل تابستان و همزمان با زمان اوقات فراغت دانش آموزان جواگوی تعداد زیاد اعضا نیست که این امر بیانگر شناخت و اعتماد خانواده ها و فرزندان آنها به برنامه ها و فعالیت های کانون است.

***
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: کانون برای ارائه برنامه هایی کیفی و موثر و کاربردی به اعضای خود تفاهم نامه های مشترکی را با دستگاه های مختلفی چون دانشگاه علوم پزشکی، پلیس فتا، پلیس راه و راهور، محیط زیست، آموزش و پرورش و.. منعقد کرده است.
وی یادآور شد: یکی از طرح های مشترک با پلیس فتا اجرای طرح صیانت از کودکان و نوجوانان آنلاین است، در این طرح آموزش هایی به اعضا و خانواده های آنها در خصوص مخاطرات و تهدیدهای فضاهای مجازی ارائه می شود.
بخشوده افزود: کانون در سال های اخیر با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در صدد چاپ چهارجلد کتاب با موضوع ادبیات پایداری و شهادت با موضوع های خاطره نویسی، شعر، داستان حاصل طبع ادبی اعضا و مربیان تا پایان سال جاری است.
وی همچنین از برگزاری کنگره شهدای کودک و نوجوان با همکاری دستگاه هایی چون سپاه، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری خبر داد که در این راستا 600 کودک و نوجوان شهید شناسایی شده اند.
بیش از 17 هزار کودک و نوجوان با میانگین سنی 6 تا 17 سال در 22 مرکز ثابت و سیار شهری و روستایی فعالیت های مختلف آموزشی، ادبی، هنری، فرهنگی، ورزشی، … را فرا می گیرند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7172/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید