افتتاح چند طرح خدماتی و رفاهی در اهربه گزارش ایرنا، برای اجرای طرح گازرسانی به روستای سراجه لو با 12 هزار و 400 متر شبکه گذاری، 6 میلیارد و 660 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
همچنین طرح آبرسانی به روستاهای آذغان و رواسجان، یک واحد گلخانه ای هیدروپونیک با اشتغال زایی مستقیم 10 نفر و 450 کیلومتر جاده دسترسی بین مزارع در 46 روستا از جمله طرح های افتتاح شده در این شهرستان هستند.
برای اجرای این طرح ها نیز در مجموع بیش از 25 میلیارد ریال هزینه شده است.
فرماندار شهرستان اهر در این آیین، گازرسانی به روستای سراجه لو را یکی از بهترین پروژه‌های قابل ‌افتتاح دهه فجر ذکر کرد و گفت: با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر روستای سراجه لو، سکونت خانوارها در آن نشان می‌دهد که مردم برغم تمامی کمبودها به سکونت در روستا علاقه‌مند هستند.
زاهد محمودی هزینه 60 میلیون ریالی برای هر خانوار روستای سراجه لو در طرح گازرسانی را نشان از توجه دولت به امر خدمات‌رسانی به روستائیان دانست و افزود: البته هزینه‌های گازرسانی به روستاها متفاوت است و در برخی روستاها برای گازرسانی به هر خانوار 300 میلیون ریال هم هزینه دارد.
فرماندار شهرستان اهر با ذکر اینکه گازرسانی به دورافتاده‌ترین نقاط شهرستان‌ها از برکات جمهوری اسلامی و خدمات دولت است، گفت: مهم‌ترین هدف نظام جمهوری اسلامی و سیاست دولت تدبیر و امید محرومیت‌زدایی است.
محمودی، آسفالت‌ریزی راه ارتباطی را از مهم‌ترین خواسته‌های اهالی روستای سراجه لو برشمرد و گفت: اگر بخواهیم روستائیان در روستاها بمانند و مهاجرت نکنند باید برای رفع نیازهای اولیه آنان ن تلاش کنیم.
شهرستان اهر یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که جمعیت آن بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390 در حدود 128 هزار نفر است که 92 هزار نفر در شهر اهر و 36 هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
خبرنگار: رضا بالاگر**انتشار: عزیزی راد
7225/6132/518انتهای پیام /*


پاسخ دهید