افزایش 13 درصدی ارزش صادرات خراسان رضویعلیرضا رشیدیان روز سه شنبه در حاشیه بازدید ار کارخانه کابل خودرو سبزوار درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افزایش صادرات در شرایطی محقق شده که بازارهای هدف و کشورهای منطقه دچار رکود بوده اند.
وی ادامه داد: این رشد موجب رونق تولید و اشتغال در خراسان رضوی شده است.
استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: تولید خودرو در این استان 46 درصد افزایش یافته و در نتیجه آن کارخانه های مرتبط شامل قطعات یدکی و لوازم جانبی خودرو نیز افزایش تولید داشته اند.
وی در ادامه به ظرفیتهای کارخانه کابل خودرو سبزوار نیز اشاره و بیان کرد: این شرکت نیز سهم بیشتری برای قطعات مورد نیاز کابل و شیشه بالابر تولید کرده و حمایت لازم از سوی مدیران برای توسعه این کارخانه انجام شده است.
رشیدیان افزود: تا پایان 6 ماه نخست امسال میزان بیکاری در خراسان رضوی به 10 و یک دهم بهبود یافته که از میانگین کشوری بیش از یک دهم کمتر است.
وی ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال یکی از الزامات وضرورتهای تحقق این شعار افزایش تولید است که در حوزه های مختلف خراسان رضوی تولید افزایش داشته است.
سبزوار واقع در 230 کیلومتری غرب مشهد دارای 2 شهرک صنعتی است. 70 واحد صنعتی در این شهرکها فعالیت دارند.

* دیدار استاندار با خانواده شهید مدافع حرم
استاندار خراسان رضوی همچنین در جریان سفر به سبزوار باه دیدار خانواده شهید مهدی موحدنیا از شهدای مدافع حرم رفت.
وی در این دیدار گفت: پیروزی جبهه مقاومت اسلامی مرهون مستشاران نظامی و شهدای مدافع حرم است. این شهدا قهرمانان واقعی برای بشریت هستند که همانند ستاره در جامعه می درخشند. شهدا ناظر بر عملکرد مردم به ویژه مسئولان هستند. زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه موجب ترویج روحیه حسینی و مقاومت در جامعه می شود.
رشیدیان افزود: صبر، ایثار و فداکاری خانواده های شهدای مدافع حرم قابل تحسین است و این ایثارگریها با هیچ پاداشی دنیوی قابل مقایسه و جبران نیست.
شهید مهدی موحدنیا آبان پارسال در منطقه بوکمال سوریه در نبرد با گروههای تکفیری و عناصر داعش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سبزوار حدود هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و حدود چهار هزار جانباز و ایثارگر دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
8145/7495/1858انتهای پیام /*


پاسخ دهید