افزایش 42 درصدی رتبه های زیر 2 هزار در کنکور سراسریبه گزارش ایرنا، حمید باباخانی سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: پارسال 74دانش آموز شاهرودی به رتبه های کم تر از 2 هزار در آزمون سراسری دست یافته بودند.
وی به دیگر موفقیت های دانش آموزان شهرستان در سال تحصیلی گذشته در رقابت های علمی، فرهنگی و ورزشی کشوری اشاره و تاکید کرد: 60 درصد از دانش آموزان استان که به رقابت های کشوری راه یافتند شاهرودی بودند در حالی که فقط 25 درصد از دانش آموزان استان متعلق به شهرستان شاهرود هستند.
باباخانی با بیان اینکه 17 نشان از مجموع 18 نشان طلا، نقره و برنز به دست آمده توسط دانش آموزان استان در مسابقه های ورزشی، متعلق به دانش آموزان شاهرودی است، افزود: کسب نشان طلا و رتبه یک کشور در جشنواره هنرهای تجسمی در رشته تابلوفرش هم از جمله افتخارهای هنری شهرستان است.
وی با اشاره به کسب نشان طلا و عنوان نخست کشوری در جشنواره نوجوان خوارزمی توسط 2 تن از دانش آموزان دختر شهرستان، یادآور شد: کسب رتبه هفتم کشور در المپیاد نانو، رتبه دوم در رشته سیستم های صوتی و تصویری در مسابقه های علمی – کاربردی هنرستان های کشور، رتبه 87 کنکور سراسری در رشته هنر و دریافت بالاترین تراز در نهمین دوره ریاضیات کانگورو و به دست آوردن سه عنوان برتر از 6 عنوان استانی نیز توسط دانش آموزان شهرستان انجام شده است.
معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین با بیان اینکه امسال 2 هزار و 100 تن از پایه نهم به دوره دوم متوسطه هدایت تحصیلی شدند، اضافه کرد: امسال کار هدایت تحصیلی با همکاری مدرسه ها، اولیا و دانش آموزان در نهایت آرامش انجام شد و برخلاف سال های پیش، حتی یک خانواده برای شکایت به فرمانداری مراجعه نکرد.
شهرستان شاهرود 26 هزار دانش آموز در مقاطع گوناگون دارد که در 170 آموزشگاه تحصیل می کنند.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده: محسن شاکری
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس 🆔 @irnashahroud مراجعه فرمایید)انتهای پیام /*


پاسخ دهید