البرز نیاز به افزایش سرانه های آموزشی در سطح ملی داردبه گزارش ایرنا، سید حمید طهایی روز سه شنبه در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش البرز که در استانداری برگزار شد،افزود: کاهش مشکل فضاهای آموزشی و ایجاد زیر ساخت های مناسب برای پاسخ دهی به نیاز دانش آموزان در این استان ضرورت دارد که سازمان نوسازی و توسعه مدارس کشور برای گسترش کلاس های درس در البرز اقدامات اساسی انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه البرز در بخش سرانه های آموزش و پرورش در محرومیت به سر می برد ،خاطر نشان کرد: رشد شاخص های جمعیتی این استان و عدم هماهنگی آن با سرانه های آموزشی باعث شده که دانش آموزان در کلاس های پر تراکم به تحصیل بپردازند.
وی یاد آور شد: برای رسیدن به شاخص های استاندارد ملی برای توسعه سرانه های آموزشی نیاز به افزایش اعتبار مناسب در البرز هستیم زیرا این استان جور جمعیت مهاجر سایر استان های کشور را به خود می کشد.
استاندار البرز تصریح کرد: جمعیت در استان البرز بصورت دائم در حال افزایش است که دلیل آن را فقط مهاجرت تشکیل می دهد نه تولد به خاطر همین است که ما همواره با کمبود در سرانه های آموزشی روبرو هستیم.
طهایی در ادامه به پیگیری های استان برای رسیدن البرز به شاخص های استاندارد ملی در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و اضافه کرد: به رغم کمبودهای حوزه بهداشت و درمان با انعکاس وضعیت و محرومیت های این استان در سطح ملی توانستیم تعداد تخت های بیمارستانی این استان را افزایش دهیم پس در بخش سرانه فضا ی آموزشی نیز البرز نیاز به نگاه ملی دارد.
وی بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز را یکی از راهکارهای برطرف شدن این کمبودها در سطح استان البرز به ویژه در مناطق پر جمعیت و مهاجر پذیر دانست .
استاندار البرز گفت : سازمان توسعه و نوسازی مدارس نیز باید صدای خطر کمبود سرانه های آموزشی را در البرز جدی بگیرد و بستر مشارکت خیرین ملی و بخش خصوصی را برای جبران کمبود کلاس های درس در این استان را بوجود آورد.
طهایی علت اصلی محرومیت های استان را ناشی از قرار گرفتن البرز در سایه نزدیکی به تهران دانست و اظهار کرد: البرز شرایطی خاص دارد و در بخش سرانه های زیربنایی آموزشی ، ورزشی ، فرهنگی و درمانی نیاز به توجه ویژه مسئولان کشوری دارد.
وی تاکید کرد: برای احداث کلاس های درس و تکمیل طرح های آموزشی و ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش باید موجی راه بیندازیم تا دانش آموزان البرزی در شرایط مناسب به تحصیل بپردازند.
استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید