امام جمعه آبدانان: صندوق بیمه محصولات کشاورزی در حمایت از کشاورزان ناکارآمد استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین حاجیلری در خطبه های نمازجمعه این هفته آبدانان اظهار کرد: بر اساس موازین قانونی هدف از تاسیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی حمایت از تولیدگران و رسیدگی فوری به مشکلات آنان در حوادث طبیعی است اما به وظیفه قانونی خود عمل نمی کنند و در سخت تربن شرایط حمایت چندانی از انان صورت نمی گیرد.
وی با انتقاد از سهل انگاری متولیان این صندوق از مسئولان مربوطه خواست در کوتاه ترین زمان نسبت به پرداخت مطالبات ناشی از خشکسالی سال زراعی گذشته کشاورزان آبدانان اقدام کنند.
خطیب جمعه آبدانان در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن روز 9 دی اشاره کرد و یادآور شد: فتنه ، انحراف و نفاق سه راس ضلع خطرناکی است که جامعه بشری را تهدید می کند، دست خبیث منافقان و ایادی آنان در خون 17 هزار نفر از شهدای ترور انقلاب اسلامی ایران آلوده است.
حاجیلری با اشاره به برخی سخنان مبنی بر افزایش حقوق نمایندگان مجلس آنرا اقدامی بسیار بد توصیف کرد و گفت: در شاریطی کهپ جوانان برای دریافت حداقل تسهیلات بانکی باید چندین ماه سرگردان باشند این رویه های در تضاد با رهنمودات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از اقشار محروم جامعه است.
وی در ادامه با محکوم کردن جنایت های عربستان در یمن یادآور شد: سازمان های مدافع حقوق بشر و مسئولان کشورهای اروپایی بجای رسیدگی به این همه جنایت و نسل کشی و تلاش برای رفع مشکلات مردم، با سفرهای متعدد به کشورهای مختلف بدنبال تقویت عناصر فتنه و وابستگان خود هستند.
گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، تسلیت رحلت آیت الله حائری شیرازی و تجلیل از متولیان سازمان ثبت احوال از دیگر موضوعات مطرح شده در خطبه های این هفته نماز جمعه آبدانان بود.
خبرنگار: سید حرمت الله موسوی مقدم ** انتشار دهنده:حسن کهزادیان.
7174/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید