امکان تصویربرداری سه بعدی قلب و عروق در کشور فراهم شدبه گزارش علمی ایرنا، رئیس انجمن رادیولوژی ایران در حاشیه کارگاه تخصصی پرینترهای سه بعدی در جراحی های قلب و عروق در جمع خبرنگاران در بیمارستان امید، افزود: این تکنولوژی پیشرفته قبلا در حوزه صنعت و هنر استفاده می شد و اخیرا وارد حوزه پزشکی شده است.
جلال جلال شکوهی ارایه خدمات تشخیصی مناسب تر، کاهش زمان بستری و کم شدن هزینه ها را از مزایای این فناوری اعلام کرد و گفت: این موضوع سبب بهبود روند درمانی هم می شود.
مدیر گروه آموزشی ارگونومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هم به خبرنگاران گفت: با این تکنولوژی پیشرفته امکان تشخیص و درمان بهتر بیماران قلبی و عروقی فراهم شده است.
دکتر طباطبایی قمشه اظهار کرد که با این ابزار پیشرفته می توان تصویر سه بعدی از انشعابات عروق، دریچه ها و حفره های قلبی در این قالب فراهم کرد؛ تبدیل تصویر دو بعدی به سه بعدی فرصت مناسب را به متخصصان این حوزه قرار می دهد تا تشخیص بیماری را به دقت بالا انجام دهند.
کارگاه تخصصی پرینت های سه بعدی در جراحی قلب و عروق با حضور جمعی از متخصصان این حوزه امروز ( 6 شهریور ماه) در بیمارستان امید برگزار شد.
علمی 1201
خبرنگار : عبدالکریم جبارپور* انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


پاسخ دهید