انتقاد گسترده از اظهارات سرمربی تیم فوتبال کره جنوبی پس از تساوی با ایرانبه گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران که پیش از این صعود خود را به جام جهانی مسجل کرده است، روز پنجشنبه نهم شهریور ماه جاری و در هفته نهم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در برابر تیم کره جنوبی در شهر سئول به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت.
کسب این نتیجه که ناخرسندی «شین تائه» را در پی داشت، باعث شد تا او در تازه ترین اظهارات خود تماشاگران کره ای را عامل کسب این نتیجه بداند.
او بر اساس گزارش یونهاپ، اعلام کرد که سر و صدا و تشویق هواداران کره ای آنقدر در ورزشگاه زیاد بود که او نتوانسته است با بازیکنانش ارتباط مناسبی برقرار کند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی در شرایطی که تیمش باید بزودی در تاشکند با ازبکستان روبرو شود، البته پس از این اظهارات و زمانیکه با موج گسترده ای از انتقادها مواجه شد، مجبور به عذرخواهی از مردم و رسانه های شد.
او گفت که نمی خواسته است در باره اظهاراتش چنین تفسیرهایی بشود و منظور خاصی نداشته است.
«شین تائه یون» همچنین افزود: نمی خواستم سخنانم معنای بدی به مساله بدهد اما اگر کسی از این گفته ها ناراحت شده است از او پوزش می خواهم.
وی همچنین تصریح کرد: سرمربی باید مراقب اظهار نظرهایش در داخل و خارج از تیم باشد زیرا این می تواند روی بازیکنان هم تاثیر بگذارد.
سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی همچین در تازه ترین اظهرات خود گفت که دیدار تیمش با ایران آنطور که می خواسته برگزار نشده است اما به دنبال فرار از زیر بار مسوولیت این نتیجه نیست.
او تصریح کرد که فقط با برد مقابل ازبکستان است که می تواند این تساوی را جبران کند.
کره جنوبی دیدار پایانی خود در چارچوب این مسابقات را در شهر تاشکند برابر ازبکستان برگزار می کند که در صورت کسب یک تساوی نیز می تواند راهی جام جهانی روسیه شود.
تیم ملی فوتبال کشورمان با نتیجه تساوی برابر کره جنوبی و کسب 21 امتیاز همچنان با اقتدار صدرنشین است و کره جنوبی نیز با 14 امتیاز در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارد.
تیم کشورمان نیز در آخرین دیدار خود در ورزشگاه آزادی میزبان سوریه خواهد بود که هم اکنون 12 امتیازی است و شانس زیادی برای حضور در پلی آف دارد.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید