انعکاس رشد شتابان علمی کشور مرهون تلاش صادقانه خبرنگاران استبه گزارش گروه علمی ایرنا، در پیام حسین قدیانی آمده است: ارائه اطلاعات صحیح و صیانت از افکار عمومی در مقابل هجمه های دشمنان، دغدغه راستین خبرنگارانی است که با تأسی از شهید محمود صارمی نشر حقیقت و گسترش آگاهی های عمومی را رسالت ذاتی خود می دانند.

** رمز ماندگاری انسان در آشفته بازار تخریب گران، آگاه سازی به موقع است
پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در پیام تبریک به مناسبت روز خبرنگار آورده است: شهید محمود صارمی، نماینده تفکری است که پایه ترور و ناراستی را دائما به لرزه درمی آورد؛ آنان که می کشند، برای همیشه می میرند و ماندگاران، جان سپردگان راه حقیقت هستند.
در این پیام آمده است: تفکر؛ می سازد، جان می دهد، بالا می برد، جاودانه می کند. تفکر، پناه آدمی از گزند نابخردی ویرانگر است. تخریب و ترور؛ می کشد، جان می گیرد، جدا می سازد، تاریک می کند. شگفتا که مدار زمین همچنان بر بنیان سلامتی می گردد و انسان همچنان از بی ملایمتی ها جان سالم به در برده است.
این پیام می افزاید: رمز ماندگاری انسان در آشفته بازار تخریب گران و مرگ سازان، بی شک آگاه سازی به موقع است. خبرنگار، این سنگ بزرگ را همواره بر دوش دارد و بی توقف، می نویسد و بی ادعا می رود.
در پیام مشاور معاون علمی رییس جمهوری آمده است: روز خبرنگار، البته تنها روزی نیست که ما خبرنگاران را تکریم می کنیم. با این حال، در این روز عزیز، چشم مان را به نگاه های همیشه جست وجوگر و منتظر این بزرگواران روشن تر می کنیم و همه تلاش هایشان را ویژه تر، ارج می گذاریم و به ایشان صمیمانه تبریک می گویم.

** خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی هستند
سیدموید علویان رئیس شبکه هپاتیت ایران نیز در پیامی به مناسبت روز خبرنگار اعلام کرد: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی، چشم بینا و زبان گویای مردم هستند که نقش بی بدیل خبرنگاران در توسعه ارتباطات و کاربرد رسانه های گروهی و مطبوعات در ارتقای سطح آگاهی و دانش جامعه انکارناپذیر است.
در این پیام آمده است: در روزگاری که از آن به عنوان عصر اطلاعات و فناوری نامیده می شود، نقش خبرنگاران بیش از همه مورد توجه است زیرا نوشته های آنان بیان دردهای کسانی است که نمی توانند بگویند و فریادشان بی صدا است.
علویان در پیام خود تاکید کرده است که ریشه کنی هپاتیت سی در کشور یکی از برنامه های اصلی این مجموعه است که بدون تلاش های خردمندانه خبرنگاران، میسر نخواهد بود.
به گزارش ایرنا محمود صارمی خبرنگار و رییس نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در افغانستان، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران، 17 مردادماه سال 1377 در مزارشریف به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت 17 مرداد، در تقویم کشور روز خبرنگار نامیده شده است.
علمی**9157**1834
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: ناهید شفیعی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


پاسخ دهید