اپتومتری ایران در رتبه نخست آسیابه گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، دکتر ابراهیم جعفرزاده پور روز چهارشنبه در حاشیه بیستمین کنگره اپتومتری ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد : همچنین انجمن اپتومتری ایران یکی از 85 عضو انجمن بین المللی اپتومتری است؛ بنابراین از نظر علمی جایگاه بالایی دارد.
وی با اشاره به اختلافات ایجاد شده بین جامعه اپتومتری و چشم پزشکان گفت : مسایل مالی یکی از دلایل مخالفت چشم پزشکان با فعالیت اپتومتریست ها است .
جعفرزاده پور ادامه داد: 14 خدمت اپتومتری استانداردسازی و به وزارت بهداشت اعلام شده است اما چشم پزشکان به همین دلایل مالی با آن مخالفت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد : این درحالی است که در سایر کشورهای دنیا مانند آمریکا و استرالیا اپتومتریست ها به عنوان یک رشته مستقل به ارایه خدمات می پردازند.
وی گفت : رشته اپتومتری در سال 1352 در ایران راه اندازی اما هنوز دکترای حرفه ای این رشته راه اندازی نشده است و تنها تا مقطع دکترای تخصصی دانشجو پذیرش می شود.
دبیرهیات برد تخصصی اپتومتری وزارت بهداشت افزود : دیدگاه وزارت بهداشت درخصوص راه اندازی دکترای حرفه ای برای رشته های اپتومتری، پزشکی عمومی، دندانپزسکی و داروسازی منفی است.
بیستمین کنگره اپتومتری ایران از امروز تا دهم شهریورماه در مرکز همایش های رازی درحال برگزاری است.
علمی1834**1440
خبرنگار شفیعی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


پاسخ دهید