ایجاد اندیشکده مسئله محور در استان ها از برنامه های وزارت آموزش و پرورش استبه گزارش ایرنا، مهدی فیضی روز پنج شنبه در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره قرآنی گل های محمدی(ص) و گل های فاطمی(س) استان مرکزی افزود: ایجاد این اندیشکده ها از مرداد ماه امسال در سراسر استان های کشور آغاز شده است و بسته به توانمندی، ظرفیت ها و پیشینه استان ها مقوله مطالعات راهبری می شود.
وی ادامه داد: ایجاد اندیشکده اردوهای راهیان نور دانش آموزی برای ارتقای کیفی و اثر بخشی این اردوها در بین نسل جوان و نوجوان از جمله این مقوله هااست که در استان خوزستان که مهمترین مقصد راهیان نور است تشکیل می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ایجاد اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی را از دیگر اندیشکده هایی عنوان کرد که در استان ها برای نزدیکی هرچه بیشتر دانش آموزان با مذاهب مختلف تشکیل می شود.
فیضی ادامه داد: تلاش بر این است که ایجاد این اندیشکده ها بار پرسنلی برای ادارات آموزش و پرورش استان ها به همراه نداشته باشد و نیروهای مورد نیاز ازعوامل ثابت ادارات استانی تامین شود.
وی، اجرای 30 برنامه گروهی و جمعی برای دانش آموزان و مربیان را از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: 10عنوان این برنامه ها برای دانش آموزان پسر و دختر برگزار می شود که حدود 16 هزار دانش آموز را پوشش می دهد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: در قسمت مربیان نیز اردوهای گروهی و جمعی برای 16 هزار مربی زن و مرد برای نخستین بار در پنج نقطه کشور برگزار می شود.
فیضی ادامه داد: این اردوها با هدف تمرین مهارت زندگی واقعی برای دانش آموزان برگزار می شود.
وی، برگزاری دوره آموزش مقدمات کارآفرینی با رویکرد اقتصاد مقاومتی را از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: این دوره ها برای حدود یک هزار دانش آموز استان کرمان برگزار می شود و 60 نفر از برترین های آنان به مرحله نهایی که در تهران است راه می یابند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در این آیین گفت: جشنواره قرآنی گل های محمدی(ص) و گل های فاطمی(س) این استان با هدف مانوس کردن کودکان و نوجوانان با قرآن برگزار شده است.
جهانبخش قنبری افزود: در بخش هنری این جشنواره تلاش شده است فرامین قرآن به خلاقیت مزین شود تا این فرامین در بین کودکان و نوجوانان کاربردی تر شود.
وی ادامه داد: هفت هزار شرکت کننده در بخش های مختلف این جشنواره شرکت کردند که 60 درصد این شرکت کنندگان در قسمت هنری حضور یافتند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی افزود: چهار هزار اثر توسط کودکان در این جشنواره ایجاد شد که 2 هزار و 600 اثر که استاندارد های را رعایت کرده بودند به مرحله داوری راه یافتند.
قنبری گفت: از مجموع آثار راه یافته به قسمت داوری این جشنواره 600 اثر به عنوان برگزیده شهرستانی و 38 اثر به عنوان برگزیده استانی انتخاب شد.
در این نشست از برگزیدگان چهارمین جشنواره قرآنی گل های محمدی(ص) و گل های فاطمی(س) استان مرکزی با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، معاون دارالقرآن کشور، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استانی استان مرکزی تقدیر شد.
1955/6013/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید