ایران قطب تشخیص و درمان هپاتیت و بیماری های کبدهفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران روزهای 15 تا 17 شهریور ماه به مدت سه روز در سالن همایش های بین المللی رازی تهران و روز چهارم در شهرهای بیرجند و شیراز برگزار خواهد شد.
دکتر سید موید علویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینکه مباحث این کنگره عمدتا بر روی هپاتیت B و C متمرکز است، ادامه داد: بیماریهای کبدی، هپاتیت های ویروسی، کبد چرب ، هپاتیت خودایمن، سرطان کبد، سیروز کبدی و هپاتیت های B و C از جمله موضوعاتی هستند که در کنفرانس به آنها پرداخته می شود.
وی گفت: بیش از 30 محقق صاحب نام دنیا از 9 کشور در هفتمین کنفرانس هپاتیت تهران حضور می یابند و یافته های جدید خود را در قالب سخنرانی بیان می کنند.
رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران بیان کرد: این افراد صاحب نام از کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، گرجستان، ترکیه و قبرس در این کنگره شرکت می کنند.
وی بیان کرد: این رویداد علمی برای دومین بار و با همکاری انجمن مطالعات کبدی اروپا از 15 تا 17 شهریور ماه در سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.
علویان اظهار کرد که بیش از 250 مقاله در هفتمین کنفرانس هپاتیت تهران پذیرفته شده که از این تعداد بیش از 25 مقاله خارجی است که در این کنفرانس ارائه می شود.
رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران ادامه داد: علاوه بر کشورهای اروپایی، تعدادی افراد از کشورهای منطقه از جمله عراق، آذربایجان، تاجیکستان، پاکستان، مالزی، افغانستان و بنگلادش به عنوان شرکت کننده در این رویداد علمی حضور دارند.
وی گفت: علاوه بر 21 سخنران خارجی از 9 کشور دنیا، 55 محقق برجسته داخلی مطالب خود را در قالب سخنرانی ارائه خواهند داد.
رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران به استقبال خوب محققان ایرانی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از هزار نفر از داخل کشور در این مراسم ثبت نام کردند و پیش بینی می شود تا چند روز آینده این تعداد به هزار و 800 نفر برسد.
وی ادامه داد که سامانه پخش زنده این رویداد علمی فعال شده و نیازی به حضور فیزیکی افراد در این مراسم نیست. تاکنون 220 نفر از 31 استان و همچنین چند نفر از 8 کشور خارجی برای استفاده از مطالب کنگره از این طریق، ثبت نام کردند.
رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران به برگزاری 8 کارگاه آموزشی در این کنفرانس اشاره کرد و گفت: تشخیص و درمان هپاتیت C برای پزشکان عمومی و مباحث اخلاق در انتشار و مقاله نویسی از جمله کارگاه هایی هستند که در این کنفرانس برگزار می شود.
علمی 1201**1440
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار:گلشنانتهای پیام /*


پاسخ دهید