ایمن سازی جاده ساوه – همدان از اقدامات ضروری استبه گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی عصر سه شنبه در هشتمین نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان مرکزی، افزود: در صورتی که جاده ساوه- همدان از ایمنی و استاندارد مطلوب جاده ای و دستگاه برفروبی برخوردار نباشد، باید مسدود شود.
وی ادامه داد: تنها یک مرکز امداد رسانی در کیلومتر 20 جاده ساوه – همدان مستقر است که این مرکز به تنهایی پاسخگوی نیاز مصدومان در هنگام حوادث جاده ای نیست و باید نسبت به استقرار مراکز امدارسانی بیشتر در این جاده با وزارت بهداشت و درمان مکاتبه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص استقرار جرثقیل 20 تنی در جاده اراک – راهجرد نیز گفت: جرثقیل 20 تنی موجود در استان مرکزی در 2 راهی شازند مستقر است و برای رفع نیاز محور اراک – راهجرد نیز در زمان بارندگی یا نوروز نیاز به یک دستگاه دیگر از این تجهیزات است.
وی، تولید خودروهای نا ایمن را مهمترین دلیل بالا بودن تلفات جاده ای در کشور دانست و گفت: برای کاهش سوانح ترافیکی و حوادث رانندگی در این استان فرهنگ سازی و ارائه آموزش بیشتر به رانندگان احساس می شود.
زندیه وکیلی بیان کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده در راستای ارتقای ایمنی در جاده های استان، حذف نقاط حادثه خیز ضروری است و شناسایی نقاط پرحادثه و به طور کلی به روز رسانی باید در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد.
6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است.
روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کند.
3017/6013 خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید