بررسی مشکلات لوله سازی کشور با حضور مسئولان وزارت نفت/تشکیل کمیته ای برای ارزیابی مسائلبه گزارش ایرنا، سیدعلی ادیانی در تشریح نشست امروز- یکشنبه- کمیسیون انرژی مجلس گفت: در نشست امروز مشکلات کارخانه های لوله سازی کشور و همچنین صنعت برق کشور مورد بررسی قرار گرفت، که در بحث مربوط به مشکلات کارخانه لوله سازی کشور رئیس انجمن و رئیس هیات مدیره کارخانجات لوله سازی کشور به همراه کارشناسان مربوطه در کمیسیون حضور یافتند.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مهابادی در این نشست 11 محور مشکلات و مسائلی که برای تولیدکنندگان آزاردهنده بوده را مطرح کرد.
ادیانی افزود: این لوله ها عمدتا برای خطوط لوله و گاز استفاده می شود، لذا در این نشست تربتی مدیرعامل مهندسی توسعه صادرات گاز و سنگی مدیرکل معاونت مهندسی وزارت نفت دیدگاه‌های خود را در این خصوص مطرح کردند و همچنین اعضای کمیسیون انرژی نظرات خود را در این باره ارائه دادند. مسائل مربوط به وزارت نفت و صنعت با ارسال نامه ای مکتوب به دو وزیر اعلام می شود.
ادیانی ادامه داد: در نهایت مقرر شد که کمیته ای مشترک با حضور روسای کمیته نفت و گاز و حقوقی قراردادهای کمیسیون انرژی یعنی بهرامی، عدل هاشمی و ادیانی و نمایندگان شرکت‌های لوله سازی و وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا به صورت دقیق موارد و مشکلاتی که بخش خصوصی ساخت لوله مطرح کرده بیان و ارزیابی شود.
وی اظهار کرد: مسائلی که مربوط به وزارت نفت و وزارت صنعت بوده با ارسال نامه ای مکتوب از سوی کمیسیون به دو وزیر اعلام می شود تا برای راه گشایی و حل مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: مسائلی که مربوط به دولت و وزارت و صنعت معدن و تجارت است در مکاتبه با معاون اول رئیس جمهوری مطرح و پیشنهادات و نظرات کمیسیون انرژی برای رفع آنها ارائه می شود.

**بررسی مشکلات صنعت برق کشور
نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستور کار دوم کمیسیون مربوط به بررسی مشکلات صنعت برق کشور بود، افزود: در این نشست سندیکای صنعت برق ایران و مسئولان عالیرتبه اعم از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آن و همچنین معاونت برق و انرژی وزارت نیرو فلاحتیان و همچنین کردی مدیرعامل شرکت توانیر حضور یافتند که مشکلات سند یکاهای برق مطرح شد.
به گزارش خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شد که در قالب یک کمیته مشکلات آنها ارزیابی شود و در نهایت اگر ایرادات و خلاء قانونی وجود دارد در قالب طرح تبدیل به قانون شود و مشکلات اجرایی به دستگاه‌های اجرائی ارائه شود.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


پاسخ دهید