بروجرد پتانسیل های خاصی برای پیشرفت وتوسعه داردبه گزارش ایرنا موسی خادمی روزپنجشنبه درحاشیه بازدید از واحدهای تولیدی، صنعتی وطرح های درحال اجرای شهرستان بروجرد افزود: یکی از طرح های مهم استان وشهرستان بروجرد سد ابسرده است که بیش از30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه حجم اعتبارات تزریق شده به این طرح تاکنون کافی نبوده درسال جاری اعتبارلازم تخصیص داده می شود.
به گفته وی امسال 68 میلیارد ریال اعتباربرای تکمیل سد آبسرده درنظرگرفته شده که کافی نیست ومسئولان باید برای جذب اعتبارات بیشتر برای تکمیل این سد تلاش کنند.
استاندارلرستان با اشاره به سابقه طولانی بروجرد درصنعت نساجی کشوربیان کرد: واحد رنگرزی این کارخانه با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی احداث واماده بهره برداری است که نیازبه حدود 30 میلیارد ریال سرمایه در گردش دارد که این میزان اعتبارنیزاختصاص داده خواهد شد.
خادمی اضافه کرد: واحد نساجی بروجرد یکی ازصنایع بزرگ، صاحب برند ومشهورکشوراست براین اساس باید درحوزه بازار فروش و نیروی انسانی ارتقا یابد تا این واحد تولیدی به جایگاه واقعی خود در کشوردست پیدا کند.
وی ادامه داد: پتانسیل لازم دراین کارخانه برای 2 برابرشدن ظرفیت فعلی تولید وجود دارد ودراین راستا اقدامات لازم درحال اجرا شدن است.
استاندارلرستان گفت: مهمترین موضوع این کارخانه تولیدی جایگزین کردن ماشین های با تکنولوژی بالا واجرای طرح توسعه است که با انجام این اقدامات میزان تولید واشتغال آن نیزافزایش می یابد.
خادمی تاکید کرد: مکاتباتی نیزدر راستای برطرف نمودن مشکلات تسهیلات این واحد تولیدی انجام شده است.
وی با اشاره به بیمارستان 220 تختخوابی آیت الله بروجردی گفت: این بیمارستان بیش از90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تلاش داریم به طورکامل دردهه فجربه بهره برداری برسد.
استاندارلرستان با اشاره به اینکه توزیع پزشک درسطح مراکز درمانی و بیمارستان های استان براساس جمعیت و نیازشهروندان انجام می شود، گفت: برای تامین نیروی متخصص بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی پیگیری های لازم با وزارتخانه درحال انجام است.
خادمی افزود: پل رودکی (شهدای دانش آموز) بروجرد نیز یک طرح خاص است و امسال نیز حدود 42 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن اختصاص یافته است و 22 میلیارد ریال دیگر به این طرح اختصاص داده شده ودرسال آینده به بهره برداری می رسد.
خادمی با اشاره به طرح احداث سد شهید بروجردی بیان کرد: اعتبارات این سد به دلایلی مسدود شده بود که با رایزنی های انجام شده اعتبارمورد نیاز آن ازسال آینده تخصیص داده خواهد شد ونیازشهرستان بروجرد به منابع آبی پایداررا برای صنعت و کشاورزی مرتفع می کند.
وی همچنین دربازدید ازواحد تولیدی سیلیکون متال بروجرد دراشترینان اظهارکرد: این طرح تاکنون بیش از40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ظرفیت خوبی برای ایجاد شهرک صنعتی سیلیکون متال دراین شهرستان خواهد بود.
استاندارلرستان ادامه داد: شهرک سیلیکون متال و زاگرس خودرو باید به شهرک صنعتی وصل شوند تا بتوانند ظرفیت مناسبی برای توسعه شهرستان باشند.
خادمی اضافه کرد: عظیم خودرو بروجرد زیرساخت های خود را برای تولید خودروی فوتون ایجاد کرده است وتجهیزات مورد نیاز نیزتا اسفند ماه امسال نصب می شوند و تولید خودرودراین شرکت ازابتدای سال آینده شروع می شود.
وی گفت: بروجرد ازیک بافت تاریخی مهم برخورداراست که نیاز به یک برنامه ریزی جدی دارد، بیت آیت الله بروجردی یکی از این خانه های تاریخی وافتخارشیعیان جهان است.
استاندارلرستان تاکید کرد: مطالعات آزاد سازی حریم بیت آیت الله بروجردی به زودی انجام خواهد شد و فرصتی مناسب برای بازدید گردشگران داخلی وخارجی و گردشگران مذهبی را به وجود می آورد.
خادمی با اشاره به احداث فرودگاه بروجرد گفت: اعتبار این طرح درقانون بودجه مصوب شده و امسال یک ردیف اعتباری دارد وتملک اراضی نیزاز سوی دولت انجام شده است.
وی ادامه داد: احداث فرودگاه باید ازطرف بخش خصوصی انجام شود براین اساس مسئولان باید دراین راستا تلاش های لازم را انجام دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان آیت الله بروجردی حدود ۱۰ سال پیش کلنگ زنی شده وهم اکنون ۹۵ درصد تجهیزات آن نصب شده است و دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
کوروش ساکی افزود: راه اندازی بخش سی تی اسکن و mri این بیمارستان درحال پیگیری است و دستگاه سی تی اسکن تا یک ماه دیگر نصب می شود.
وی بیان کرد: تا کنون250 میلیارد ریال تجهیزات دراین بیمارستان نصب شده اما برای سایرتجهیزات تقاضای 250 میلیارد ریال نیز داده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: 11 آذرماه جاری کارتست بیمارستان با انتقال بخش داخلی بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد به این بیمارستان انجام خواهد شد و فعالیت آن با ۴۰۰ نیروی درمانی و۴۵نیروی خدماتی آغاز می شود.
ساکی ادامه داد: با توجه به زلزله های اخیر بروجرد و مشکلات بیمارستان های فعلی به زودی بخش داخلی بیمارستان چمران به این بیمارستان جدید انتقال داده می شود تا مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به توزیع پزشک درشهرستان بروجرد افزود: توزیع پزشک براساس جمعیت صورت می گیرد و تقریبا یک چهارم پزشکان استان در بروجرد هستند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بروجرد پزشک متخصص قلب زنان وجود ندارد و این یک نیازجدی برای شهرستان است.
عباس گودرزی بیان کرد: برای بیمارستان آیت الله بروجردی باید سهمیه ویژه ای درنظرگرفته شود زیرا تابلوی این بیمارستان فوق تخصصی است.
وی اضافه کرد: انتظار می رود توازن دراین میان برقرار شود و برای بیمارستان درخواست نیرو شود.
نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود نیروهای تخصصی برای این شهرضروری است و باید مسئولان این مهم را در دستور کار قرار دهند.
به گزارش ایرنا فرماندار بروجرد، نمایندگان مردم بروجرد واشترینان درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل ادارات استان استاندار لرستان را در سفر به بروجرد همراهی کردند.
7273/7190 خبرنگار: علیرضا سلیمانی روزبهانی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدیانتهای پیام /*


پاسخ دهید