برگزاری اردوهای تعاملی دانش آموزی با حضور 16 هزار دانش آموز و مربیبه گزارش ایرنا، محمود علیگو، پنجشنبه در آیین افتتاحیه نخستین اردو ملی- قطبی سازمان دانش آموزی در شیراز بیان داشت: هدف از برپایی اردوهای تعاملی، تقویت روحیه همدلی و همفکری، ارتقای دانش مهارتی و تربیت اجتماعی دانش آموزان است.
وی افزود: از دیگر اهداف برگزاری اردوهای مهارتی و آموزشی سازمان دانش آموزی به صورت ملی و قطبی این است که تعداد بیشتری از دانش آموزان و مربیان بتوانند از مزایا و امکانات این اردو برخوردار شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شمار نیروهای تشکیلاتی این سازمان در مهرماه 96 به یک میلیون و 200 هزار عضو می رسد، برگزاری چنین اردوهایی به صورت قطبی نیاز سازمان دانش آموزی کشور تشخیص داده شد و این امر به مرحله اجرا در آمد.
علیگو بیان کرد: در کشور پنج قطب فارس، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و تهران درحال برگزاری اردو ملی- قطبی هستند و در هر قطب 2 اردوی پیشتاز و 2 اردوی فرزانه با حضور سه هزار و 200 دانش آموز و مربی اجرا می شود.
او گفت: در کنار این اردوها، اردوی اعضای خبرگزاری پانا و اردوی کارآفرینی هر کدام با شرکت یک هزار نفر در کرمان برگزار خواهد شد که در نهایت 18هزار نفر از اعضای سازمان دانش آموزی در این اردوها آموزش و مهارت های لازم را فرا می گیرند.
علیگو افزود: از مزایای این اردو می توان به شکل گیری اردو های استانی در مقیاس کمی و کیفی اردو های ملی اشاره کرد.
وی اضافه کرد: همچنین نکات آموزشی که در این اردوها برای مربیان آموزش و پرورش بیان می شود باعث می گردد که آنها نسل های آینده کشور را به بهترین نحو تربیت کنند.
رئیس سازمان دانش آموزی فارس نیز در این آیین اظهار داشت: نخستین دوره اردوی ملی- قطبی سازمان دانش آموزی به میزبانی فارس در قالب اردوی مربیان تشکیلات با حضور 500 نفر از مدرسان و مربیان پیشتاز برپا شده است.
محسن کلاری افزود: رویکرد سازمان دانش آموزی کشور از برگزاری اردوی ملی به صورت قطبی این است که این اردو از حالت متمرکز خارج و از ظرفیت و توانمندی مربیان و استان های مختلف کشور بیشتر استفاده شود.
وی گفت: استان فارس به عنوان یکی از قطب ها، هم اینک میزبان سه هزار نفر از اعضای سازمان دانش آموزی در قالب دهمین دوره اردوی ملی اعضا و هفتمین دوره اردوی مربیان تشکیلات پیشتاز و فرزانه است.
کلاری، ادامه داد: اردوی ملی – قطبی سازمان دانش آموزی در پنج قطب برگزار می شود و در مجموع 16 هزار نفر آموزش های لازم را فرا می گیرند.
او بیان کرد: این دوره از اردو شامل، 2 اردوی پیشتازان و 2 اردوی فرزانگان است که اولین دوره به میزبانی استان فارس به عنوان یکی از قطب ها برگزار می شود.
رئیس سازمان دانش آموزی فارس ادامه داد: مرحله نخست این اردو با حضور 500 نفر از مدرسان و مربیان پیشتاز استان های فارس، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و کرمان در اردوگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار می شود.
کلاری گفت: در این اردو 168مربی از استان فارس، 99 مربی از استان خوزستان ،75 مربی از استان کهگیلویه و بویر احمد 50 مربی از استان هرمزگان و 16مربی از استان بوشهر حضور دارند.
او اظهار داشت: اردوهای هر کدام از مربیان پیشتاز و فرزانه و دانش آموزان پیشتاز (پسران) و فرزانه (دختران) به تفکیک برگزار می شود و تا روز سیزدهم شهریورماه 96 ادامه دارد.
کلاری بیان کرد: استان فارس با به کار گیری تمام ظرفیت خود در نظر دارد تا بتواند بهترین عملکرد را در این دوره از اردوها داشته باشد زیرا که اردو ملی – قطبی نخستین تجربه سازمان دانش آموزی در برگزاری اردوهای آموزشی و مهارتی است.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخ دهید