برگزاری اکسپو چین و اعراب در شمال غرب چینبه گزارش ایرنا این نمایشگاه در شهر ‘این چوان’ مرکز این منطقه مسلمان نشین در حال برگزاری است که بتازگی قطاری از این شهر به سمت تهران حرکت کرد تا مسیر تازه در چارچوب راه ابریشم گشوده شود.
بزرگترین بخش این نمایشگاه که از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز بکار کرده است مربوط به تجارت در عرصه خدمات، فناوری، سرمایه گذاری و همچنین دیگر اقلام تجاری و مصرفی است.
قرار است در جریان این نمایشگاه همایشی درباره راه ابریشم برگزار شده و همچنین درباره قراردادهای مربوط به قطارهای تندرو و ایجاد خطوط آهن و اعتبارات بانکی در آن بحث و تبادل نظر شود.
حدود 5 هزار غرفه در این نمایشگاه برپا شده است که 31 رشته مختلف تجاری و صنعتی از حمل و نقل گرفته تا داده های اینترنتی و رایانه ای را شامل می شود.
همچنین تارنمای یی سی چین امروز (پنجشنبه) گزارش کرده است که نمایندگانی از 47 کشور منطقه در این نمایشگاه حضور دارند و یک هزار و 80 شرکت در آن مشارکت کرده اند.
باشگاه امور اقتصادی کشورهای عربی در این اکسپو اعلام کرد که برگزاری نمایشگاه یکی از مهمترین برنامه ها برای تقویت همکاری های اقتصادی چین با این کشورهاست.
در سال 2016 میلادی ارزش قراردادهای امضا شده میان چین و کشورهای عربی به 40 میلیارد و 370 میلیون دلار رسید که 40.8 درصد بیشتر از یک سال قبل از آن بوده است.
ارزش کل تجارت چین با کشورهای عربی در سال 2016 میلادی بر اساس آمار ارایه شده در گزارش رسانه های چینی معادل 171 میلیارد و 140 میلیون دلار بود.
این نمایشگاه را که از سال 2013 میلادی برای سومین بار برگزار شده است، وزارت بازرگانی و شورای ارتقای تبادلات تجاری چین و دولت محلی نینگ شیا برگزار می کنند.
آساق**231**1904**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید