برگزاری هشتمین رویداد شتاب آذربایجان با معرفی 5 ایده برتر در خویبه گزارش ایرنا، حسن حیدری روز پنج شنبه در آیین اختتامیه این رویداد علمی افزود: تعداد ایده‌پردازان شرکت کننده در این همایش به 22 نفر رسید که در پایان این رویداد از نفرات برتر تجلیل شد.
وی در رابطه با طرح های حائز رتبه در این همایش اظهار کرد: در جریان این رویداد یوسف نادری با ایده بطری آب آجری و ظرف غذای کودک رتبه اول، علی سبزعلی پور با ایده دوپامین حائز رتبه دوم، هادی قویدل با ایده افزایش کارایی الیاف گیاهی در برابر گرما و سایش با استفاده از نانو مواد رتبه سوم و معصومه میرکاظم زاده با ایده مدیریت متقاضیان خروج از مرز رازی رتبه چهارم را کسب کردند.
وی ادامه داد: الهه محمدزاد اصل برای ایده استفاده از کلکسیون گیاهان دارویی به جای چمن در فضاهای سبز در شهرها توانست رتبه پنجم را کسب کرده و ستاره مرادنیا برای ایده تولید محصولات زراعی بدون علف هرز به عنوان ایده قابل تقدیر شناخته شد.
رئیس پارک علم و فنآوری آذربایجان غربی به اهداف برگزاری این گونه نشست ها اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف برگزاری رویدادهای شتاب توسعه در شهرستان‌ها، تشویق دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم به ایده‌پردازی، گسترش فرهنگ کارآفرینی و شروع یک کسب و کار نوین است.
حیدری با تاکید بر اینکه با ترویج ایده پردازی و ایجاد حس اعتماد به نفس به دنبال تحول در توسعه اقتصادی آذربایجان غربی هستیم، گفت: این تحول از طریق دانشجویان، دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که بخواهند ایده‌های خود را به ثروت تبدیل کنند، ممکن خواهد بود.
وی همچنین اعلام کرد: راه‌اندازی مرکز رشد در خوی از جمله برنامه‌های پارک علم و فناوری است چراکه این شهرستان ضمن داشتن شرایط در شمال استان، دارای یکی از مرزهای ارتباطی کشور با اروپا نیز به شمار می‌رود.
رئیس دانشگاه پیام‌نور مرکز خوی نیز در هشتمین رویداد روشا، بیان کرد: علاوه بر آموزش یکی از رسالت‌های نظام آموزشی، شناسایی استعدادهای دانشجویان و هدایت آن‌ها به سمت ایجاد کسب ‌و کار است و برگزاری رویداد شتاب توسط پارک علم و فناوری می‌تواند در توسعه کسب و کار نقش موثری ایفا کند.
تقی دادرس در ادامه اظهار کرد: دانشگاه‌ها محتاج خون جدیدی در رگ‌های خود هستند که ایده‌های جدید به مثابه خون جدید در رگ‌های دانشگاه و جامعه عمل می کند.
وی ابراز کرد: هر یک از شرکت‌کنندگان رسانه‌ای برای ترویج رویدادهای شتاب خواهند بود و امیدواریم برگزاری اولین رویداد شتاب در خوی باعث افزایش ایده پردازی در منطقه شود.
به گزارش ایرنا، در جریان هشتمین رویداد شتاب آذربایجان/روشا/ کارگاه آموزشی با عنوان چگونه سلطان کسب و کار خود باشیم با هدف شناخت عوامل موثر بر کارآفرین شدن و موفقیت برگزار شد.
هشتمین رویداد شتاب آذربایجان با موضوع آزاد و با تاکید بر مزیت‌های نسبی خوی برگزار شد.
7133/3072/3214
7133/2093**انتهای پیام /*


پاسخ دهید