تامین آب کشاورزی در خوزستان موجب اختلاف افراد شده استبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خوزستان که با حضور مدیران همه دستگاه های اجرایی برگزار شد با اشاره به این که وضعیت آب و برق خوزستان در شرایط خوبی به سر نمی‌برد اظهار کرد: بسیاری از کشاورزان با وجود بی‌آبی هایی که در استان وجود دارد اقدام به کشت کردند چرا که جز کشاورزی کار دیگری ندارند و معیشت آنها تنها از راه کشاورزی تامین می شود.
وی با اشاره به اختلافاتی که به خاطر بی آبی گریبانگیر کشاورزان استان شده است گفت: فرمانداران برخی شهرستان‌ها، جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق خوزستان لازم است کمیته‌های مشترکی تشکل دهند و به دور از همه مسایل قومی دست به دست هم داده و عدالت را برقرار کنند.
استاندار خوزستان توضیح داد: شرایط بی آبی در خوزستان به نحوی است که امکان دارد نیروگاه های برق آبی استان در تابستان نتوانند کار کنند لذا باید تولید برق و نیرگاه های سیکل ترکیبی و گازی را مدیریت کنیم.
وی تصریح کرد: خوزستان به عنوان معین منطقه 18 شهرداری تهران در زمان وقوع زلزله احتمالی قرار گرفته است که ضرورت تقسیم بندی وظایف و معرفی ظرفیت هخای استان در این حوزه بسیار مهم است.
شریعتی با اشاره به تعداد نیروهای آموزش دیده و چگونگی افزایش خدمت رسانی به هموطنان در دیگر استانها توضیح داد: سهم هر دستگاه از نظر امکانات باید مشخص و بر آنها نظارت شود.
وی بیان کرد: چهار روستا در شهرها ایذه، اندیمشک، باغملک، دزفول و مسجدسلیمان در معرض خطر رانش زمین قرار دارند که باید طرح های اجرایی از سوی بنیاد مسکن آماده شود و دیگر دستگاه ای اجرایی مرتبط با جابجایی این روستاها نباید کوتاهی کنند چراکه در صورت بروز مشکل میتواند تبعات اجتماعی در نظام داشته باشد.

***خوزستان معین منطقه 18تهران برای زلزله
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان هم اظهار کرد: خوزستان معین منطقه 18شهرداری تهران در هنگام وقوع زلزله احتمالی است و برآورده هایی براساس منطقه تهران 18 ارایه شده است که ما با توجه به ظرفیت استان باید آن‌ها را تامین کنیم.
کیامرث حاجی‌زاده بیان کرد: در استان خوزستان چند روستا در معرض رانش قرار دارند که باید برای آنها برنامه ریزی شود و در اولویت جابجایی قرار گیرند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر هشت سالن‌های چند منظوره بحران فعال هستند اما پنج سالن دیگر در شهرستان‌های اهواز،باغملک، هفتکل، آبادان، اندیمشک و دزفول هنوز غیرفعال است و کاربری دیگری دارد که باید به مدیریت بحران بازگردند و در کنار آنها تیم های امدای هلال احمر، اورژانس و دیگر دستگاه آماده باش باشند.
7164/6064
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخ دهید