تامین بازار فروش کالای تولیدی در سمنان از سوی دولت ضروری استابوالفضل حسن بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : رفع موانع تولید نباید تنها به پرداخت تسهیلات معطوف باشد و با ساز و کارهایی هماهنگ برای نظارت بر هزینه‌کرد این تسهیلات در واحدها، برای رفع مشکل بازار فروش نیز باید اولویت‌هایی تعریف شود.
بر اساس منابع موجود ، در 2 سال گذشته بیش از چهار هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان پرداخت شد.
وی با تاکید بر نظارت مطلوب تر اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بر روند اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال، اظهارداشت: اقدام دولت در بازگرداندن تعداد قابل توجه ای از واحدهای صنعتی نیمه فعال بسیار ارزشمند است، اما نباید تنها به ارایه تسهیلات کفایت کرد و رفع کامل مشکلات اقتصادی این واحدها نیازمند نظارت های دقیق است.
وی خاطرنشان کرد : پسابرجام فرصتی ارزشمند برای افزایش رونق اقتصادی و کسب و کار در کشور بوده است و باید واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان کالاهای خود را با معیارهای جهانی تولید کنند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : از مسوولان اجرایی استان سمنان انتظار می رود بر اساس آمار و بازدیدهای میدانی، میزان اشتغال ایجاد شده با اعطای تسهیلات رونق تولید را در دوره کوتاه مدت و به صورت متوالی اعلام کنند.
حسن بیگی تصریح کرد : بیش از 85 هزارمیلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی در 2 سال گذشته با تلاش نمایندگان و دستگاه های اجرایی استان منعقد شده است که با همدلی و وحدت مسوولان استانی درصدد اجرایی کردن این تفاهم نامه ها هستیم.
نرخ مشارکت اقتصادی استان سمنان 39.4 درصد در 9 ماهه سال 96 و سهم شاغلان در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از 49 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از 33 درصد و در کشاورزی بیش از 18 درصد است.
در 2 سال گذشته بیش از چهار هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی استان بیش از 700 هزار نفری سمنان پرداخت شد.
6026/7339
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید