تحصیل بیشترین دانشجویان خارجی در دانشگاه فردوسیمحمدکافی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هزار و 498 دانشجوی بین المللی از 20 کشور جهان در رشته های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد تحصیل می کنند که اغلب اهل کشورهای اروپایی و آسیایی و بویژه کشورهای همسایه ایران هستند.
وی با بیان اینکه این دانشگاه همچنان ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی بیشتری برای تحصیل دارد، گفت: برای جذب دانشجویان خارجی تنها فراهم کردن زمینه آموزشی کافی نیست بلکه باید در کنار ارائه فعالیتهای آموزشی، شرایط سکونت همراه با آرامش در کنار تامین امکانات رفاهی را نیز مدنظر داشت که این دانشگاه با ساخت و تجهیز خوابگاههای خود در این بخش نیز موفق عمل کرده است.
کافی، ایران را از قطب های علمی منطقه دانست و تصریح کرد: جذب دانشجویان غیر ایرانی وظیفه‌ ملی و منطقه‌ ای است و جمهوری اسلامی ایران در دوران بعد از انقلاب، متخصصان توانمند و باتجربه‌ ای را از کشورهای دیگر در حوزه‌ های مختلف بویژه در زمینه علمی و پژوهشی تربیت کرده که در این بین دانشگاه فردوسی مشهد نقش پررنگی داشته است.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: هم اکنون چرخه صدور ویزای تحصیلی و طولانی بودن روند اداری ارسال و بازگشت مدارک تحصیلی از مهمترین دغدغه های دانشجویان بین المللی است که در تلاش هستیم با همکاری دولت برای رفع مشکلات آنان گام برداریم.
25 هزار دانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد در 13 دانشکده و 70 گروه آموزشی مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای 900 عضو هیات علمی تمام وقت و یکهزار و 500 عضو علمی پاره وقت است.
5132/7495
خبرنگار: حسین عباسی ** انتشاردهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


پاسخ دهید