تحویل کلید نخستین واحد مسکونی احداثی بنیاد مسکن قزوین در نقاط زلزله زدهمحمد همتیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قزوین پس از زلزله کرمانشاه و انتخاب به عنوان استان معین؛ مراحل تعمیر و احداث واحدهای مسکونی 209 روستای منطقه زلزله زده شهرستان گیلان غرب را بر عهده گرفت.
وی اظهار کرد: پس از زلزله با حضور کارشناسان، ارزیابی 199 روستا انجام شد که مشخص شد 15 روستا بالای 50 درصد تخریب شده است .
وی افزود: در مجموع 16 هزار و 832 واحد مورد ارزیابی قرار گرفت که تعداد چهار هزار و 800 واحد شهری و روستایی باید از نو ساخته می شد.
همتیان اضافه کرد: همچنین 11 هزار و 100 واحد تخریب شده نیازمند تعمیرات بود که باید توسط بنیاد مسکن تعمیر شود.
وی ادامه داد: تاکنون 906 واحد روستایی به طور کامل آواربرداری شده و این عملیات به پایان رسیده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: در 426 واحد روستایی نیز عملیات پیاده کردن نقشه اجرایی به پایان رسیده و 167 واحد روستایی نیز در مرحله شناژ بندی قرار دارند.
همتیان افزود:همچنین 12 هزار و 130 فقره پرونده برای آسیب دیدگان تشکیل شده و حدود 2 هزار فقره شامل احداثی و تعمیراتی به بانک های عامل معرفی شده اند و حدود هزار فقره پرونده تاکنون منجر به عقد قرارداد شده است.
ز لزله 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که بر اساس آن تعدادی از هموطنان کشته و زخمی شدند و خساراتی نیز به واحدهای مسکونی و تاسیسات شهری و روستایی وارد شد.
6101*6012خبرنگار:هادی درزی رامندی** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


پاسخ دهید