تخصیص اعتبار آزادراه شیراز- اصفهان در صدر درخواست ها در سفر معاون اول رئیس جمهوریبه گزارش دریافتی شامگاه چهارشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار در جلسه بررسی مسائل آزاد راه شیراز- اصفهان افزود: کاهش تصادفات و افزایش ایمنی در محور شیراز – اصفهان، کاهش مصرف سالانه 18 میلیون لیتر سوخت، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و کوتاه شدن 130 کیلومتری مسافت بین این دو کلانشهر از مزایای این پروژه است.
استاندار فارس با بیان اینکه در اجرای پروژه های بزرگی همچون آزاد راه شیراز – اصفهان باید خدمات جانبی نیز با دقت در نظر گرفته شود، اظهار کرد: خدمات جانبی زمینه بهره گیری کامل و مناسب از این پروژه را ایجاد می کند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد تقاطع غیر هم سطحی که اتصال آزادراه شیراز اصفهان به شهر شیراز را امکان پذیر می کند، بر لزوم احداث سریع تر این تقاطع تاکید کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه پروژه آزاد راه شیراز اصفهان تا کنون 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تاکید کرد: همت و همراهی همه دستگاه های مربوطه باید به سمت جلب و جذب اعتبارات لازم برای اتمام به موقع این پروژه معطوف باشد.
بر اساس این گزارش، ساخت آزاد راه شیراز- اصفهان که نخستین آزاد راه جنوب کشور است ، سال 91 آغاز شد و پیش بینی می شود تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.
بنا بر خبر دیگری، استاندار فارس در بازدید از روند اجرای پروژه کنار گذر شمال شرقی شیراز نیز گفت: این پروژه به طول 36 کیلومتر در قطعات الف، ب و ج بوده که از محدوده روبروی شهرک زیباشهر شروع و در محدوده پلیس راه شیراز فسا به پایان می رسد که مطالعات پروژه یادشده از سال 80 و عملیات اجرایی آن سال 86 آغاز شده است.
تبادار با بیان اینکه در حال حاضر تردد وسایل نقلیه از ورودی جنوب شرق شیراز به سمت شمال شیراز به دلیل تکمیل نشدن این کنار گذر از درون شهر و کمربندی غربی انجام می شود، تکمیل عملیات اجرایی آن را ضروری دانست.
وی افزود: بهره برداری از کنارگذر شمال شرقی شیراز علاوه بر کاهش ترافیک در این محدوده از شهر و نیز اتصال محور خرامه – داریون به سمت اصفهان باعث کاهش حداقل 10 کیلومتر مسافت سفر می شود.
استاندار فارس ارتقای سطح ایمنی، کاهش آلودگی هوای شهر شیراز و صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش زمان سفر را از مزایای بهره‌برداری از این کنارگذر دانست و اظهار کرد: بهره‌برداری از این محور همچنین موجب تسهیل سفر خودروهای ترانزیتی از بندرعباس، کرمان، جهرم، فسا، بوشهر و … به سمت استان‌های اصفهان و تهران می شود و بار ترافیکی شهر شیراز و کمربندی غربی این شهر را نیز کاهش می دهد.
تبادار با تاکید بر اینکه بهره گیری از مزایای کنارگذر شمال شرقی شیراز نیازمند تکمیل همه قطعات این پروژه است ابراز امیدواری کرد: با تلاش مسئولان راه و شهرسازی در مرکز همه دستگاههای ذیربط استانی علاوه بر اعتباراتی که در بودجه سال 97 در نظر گرفته شده منابعی نیز از اسناد خزانه و… به تکمیل این پروژه اختصاص داده شود.
به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به احتمال زیاد ابتدای هفته آینده با هدف شرکت در آیین بهره برداری از کارخانه های فولاد غدیر و رینگ سازی در شهرستان نی ریز به استان فارس سفر می کند.
این سفر به دعوت استاندار فارس صورت می گیرد و جهانگیری در بدو ورود به استان در جلسه مجمع ملی جوانان کشور در شیراز حضور می یابد.
6122/ 2027
دریافت خبر: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


پاسخ دهید