تسریع در روند توسعه استان در گرو دستیابی به زیرساخت های آموزشی استقربانعلی سعادت روز پنجشنبه در دیدار با رئیس مجمع خیران مدرسه ساز کشور و مدیرعامل این مجمع در ارومیه افزود: واگذاری مسئولیت به مردم از رسالت های دولت تدبیر و امید بوده و در این مسیر اداره مدارس خیرساز به صورت هیات امنایی مورد توجه است.
سعادت با اشاره به نتایج دیدار و توافق های انجام شده با خیرین مدرسه ساز استان در اواخر سال 95 در استان ادامه داد: در این نشست مقرر شد تا 313 مدرسه کانکسی موجود در مناطق محروم استان با همکاری استانداری و خیران حذف و به جای آن مدارسی ایمن و ثابت بنا شود.
وی ابراز امیدواری کرد تا مجمع خیران در احداث 2 هزار کلاس درس که مورد نیاز استان است، مشارکت کند و ادامه داد: تکریم و حفظ حرمت خیران مدرسه ساز که به یاری دولت شتافته اند تا باری از دوش جامعه بردارند، الزامی است زیرا مدرسه سازی نوعی جهاد است.
در این نشست مقرر شد تا جشنواره خیران مدرسه ساز آذربایجان غربی در تهران با هدف جذب مشارکت های خیران متمکن جدید و در راستای حل بخش مهمی از مشکلات فضاهای آموزش و پرورش استان انجام شود.
به گزارش ایرنا هم اکنون 67 هزار نفر از کل جمعیت 540 هزار نفری دانش آموزان آذربایجان غربی در مدارس خیر ساز استان در حال تحصیل هستند.
554 مدرسه با دارا بودن 2 هزار و 240 کلاس درس توسط خیران استان از سال 77 شمسی تاکنون احداث و به آموزش و پرورش تحویل شده است.
در مجموع سه هزار و 955 خیر مدرسه ساز و همیار مدرسه ساز در استان مشغول فعالیت هستند و تعهدات خیران مدرسه ساز استان در این مدت ساخت یکهزار و 87 مدرسه با 2 هزار و 280 میلیارد ریال بوده است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید