تمام روستاهای دارای کد آبادی تا پایان امسال برق دار می شوندبه گزارش ایرنا، ولی الدین مصلحتی عصر شنبه در مراسم برق رسانی به روستای مازغ مغیران بندرعباس افزود: ایران یکی از کشورهای پیش رو در برق رسانی به روستاها است به گونه ای که در هیچ کشوری باتوجه به پراکندگی روستاها و دشواری مسیر دسترسی، این حجم از برق رسانی صورت نگرفته است.
وی بیان داشت: رسالت جمهوری اسلامی ایران خدمات رسانی به مناطق محروم بویژه روستائیان بوده است و برق دار کردن روستاها در اولویت طرح های برق رسانی قرار دارد.
مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر با اشاره به برق رسانی روستای مازغ مغیران بندرعباس گفت: برای برق رسانی به این روستا حدود 5 میلیارد ریال هزینه شده است که در نوع خود یکی از طرح های بزرگ برق رسانی در کشور است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان نیز در این آئین گفت: تامین برق روستای مازغ مغیران بخش تخت بندرعباس با توجه به سختی راه یکی از پیچیده ترین و پر هزینه ترین طرح های برق رسانی در استان بوده است.
محمد ذاکری افزود: برای برق رسانی به این روستا 4 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 2 کیلومتر شبکه فشار ضعیف با اعتبار 5 میلیارد ریال ایجاد شده است.
وی بیان داشت: با برق رسانی به 5 روستای بدون برق هرمزگان تا پایان امسال، همه روستاهای استان برق دار می شوند.
روستای مازغ مغیران از توابع بخش تخت بندرعباس با 30 خانوار دارای 120 نفر جمعیت است.
7195/7408

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


پاسخ دهید