تند باد 2 پرواز فرودگاه ساری را به تهران بردسعدالله وطن خواه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : یکی از این پروازها مربوط به شرکت هواپیمایی ماهان به شماره پرواز 2535 بود که فرودگاه مشهد را به مقصد فرودگاه دشت ناز ساری ترک کرد ولی به علت تندباد مجبور به ادامه مسیر به سمت تهران شد و در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.
وی گفت : پرواز دیگر هم متعلق به شرکت ایران ایر به شماره 3318 بود که از فرودگاه مهرآباد تهران به ساری پرواز کرد و پس از برخورد به شرایط نامساعد جوی و تندباد ، مجبور به برگشت شد .
مدیرکل فرودگاههای مازندران افزود : بنا به اعلام شرکت های هواپیمایی ماهان و ایران ایر ، این هر 2 پرواز در صورت مساعد بودن هوا فردا انجام می شود .
توفانی با 50 تا101کیلومتر بر ساعت شامگاه چهارشنبه همزمان با نخستین شب سال 97 مناطق مختلف استان مازندران را در نوردید و گردشگران نوروزی را غافلگیر کرد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا ، این توفان که از غرب مازندران آغاز شده بود به مدت حدود 2 ساعت تمامی مناطق استان را در بر گرفت و به بخشی از خزانه برنج کشاورزان شالیکار استان هم خسارت زد.
هواشناسی مازندران هم اعلام کرد که سرعت وزش باد در نوشهر به عنوان نقطه کانونی به 101 کیلومتر بر ساعت رسید و آملی ها و مسافران نوروزی در این شهرستان هم شاهد تندبادی با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت بودند.
سرعت وزش باد در برخی دیگر از شهرهای مازندران نیز بین 50 تا 70 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
وزش باد در نخستین شب بهاری در مازندران در حالی رخ داده است که مردم این خطه شمال کشور روز جاری را با گرمای حدود 35 درجه سانتی گراد پشت سر گذاشتند.
2096/1654انتهای پیام /*


پاسخ دهید