تنها مرکز یادگیری محلی کودکان کار کشور در دامغان فعال استانسیه خواجه زاده روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا، افزود: دامغان تنها شهر کشور است که مرکز یادگیری محلی دولتی با 200 نفر از سواد آموزان و کودکان کار دارد که در این مرکز علاوه بر دروس علمی ، مهارت های زندگی، آسیب های اجتماعی نیز آموزش داده می شود.
مسوول سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش دامغان، به هدف احداث این مرکز اشاره کرد و گفت: این مرکز با هدف جمع آوری و آموزش کودکان کار و جلوگیری از آسیب های اجتماعی به صورت طرح های پیشنهادی فعالیت می کند.
وی با اعلام رایگان بودن خدمات این مرکز، ادامه داد: مرکز یادگیری محلی سواد آموزی و کودکان کار بیش از 200 دختر و پسر 10 تا 49 ساله را زیر پوشش خدمات خود قرار داده است و در این مرکز به منظور توانمندسازی و با هدف آینده اندیشی کودکان کار،حرفه های زودبازده نیز به آنها آموزش داده می شود.
مسوول سواد آموزی مدیریت آموزش و پرورش دامغان، به شرایط جذب کودکان کار در مرکز اشاره کرد و گفت: کودکان کار ایرانی دارای شناسنامه به صورت رسمی وارد سامانه نهضت خواهند شد و کودکان کار فاقد شناسنامه و یا اتباع خارجی که مادر آنها ایرانی باشد، می توانند در این مرکز ثبت نام کنند.
وی، به کمبود منابع مالی اشاره و تصریح کرد: در سال تحصیلی 9٥ـ96 از سوی وزارت آموزش و پرورش مبلغ پنج میلیون تومان به این مرکز اختصاص یافت که در صورت نبود کمک خیران، هزینه کرد نزدیک به 10 میلیونی این مرکز تامین نمی شد.
مسوول سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان دامغان عنوان کرد: با فعالیت‌ها و استعداد مشاهده شده در این مرکز بسیاری از فعالیت ها به منظور افزایش سطح این سوادآموزان و کودکان کار به شرط افزایش بودجه و کمک بیشتر خیران قابل انجام خواهد بود.
مرکز یادگیری محلی سواد آموزی و کودکان کار دامغان 200 نفر را آموزش می دهد، در این مرکز هشت معلم رسمی و سه آموزش دهنده آزاد فعالیت می کنند.
شهرستان دامغان 60 هزار نفر جمعیت و 13 هزار دانش آموز در حدود 90 واحد آموزشی دارد.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخ دهید