توزیع بیش از پنج هزار بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان ملایریبه گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوذر عباسی عصر سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشن طرح مهر تحصیلی در ملایر افزود: ملایر در خرید و اجرای طرح مهر تحصیلی در کشور پیشتاز است.
وی اظهار کرد: برای هر بسته مهر تحصیلی یک میلیون ریال از محل موقوفه شادروان سیف الدوله هزینه شده است.
وی ادامه داد: در مجموع بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل نیت واقف خیراندیش ملایری برای تهیه این تعداد بسته مهر تحصیلی ویژه دانش آموزان بی بضاعت مقاطع دبستان و دبیرستان هزینه شده است.
حجت الاسلام عباسی بیان کرد: علاوه بر این یک میلیارد ریال هم برای حمایت از دانشجویان بی بضاعت در نظر گرفته شده که بین آنها توزیع خواهد شد.
وی افزود: از 15 شهریور ماه توزیع بسته های مهر تحصیلی با شناسایی دانش آموزان نیازمند و تایید آموزش و پرورش با اولویت روستاهای موقوفه آغاز می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: سال گذشته سه هزارو 500 بسته لواز التحریر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال در قالب طرح مهر تحصیلی بین دانش آموزان بی بضاعت شهرستان توزیع و بیش از یک میلیارد ریال به دانشجویان نیازمند کمک شد.
حجت الاسلام عباسی یادآور شد: امسال پنجمین سال اجرای طرح مهر تحصیلی است که در ملایر اجرا می شود و از این نظر در استان و کشور دارای رتبه برتر است.
وی با بیان اینکه توجه به حوزه آموزش یکی از نیات واقف بزرگ ملایر شادوران سیف الدوله است گفت: در این راستا از ابتدای امسال تاکنون حدود سه میلیارد ریال در حوزه آموزش در مدارس موقوفه سیف الدوله، دانشگاه علوم قرآنی و حوزه های علمیه هزینه شده است.
63.5 درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است و از نظر وقف جزء شهرستان های نخست کشور است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/2087
خبرنگار: معصومه موسوی*** انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


پاسخ دهید