توصیه های امنیتی برای کسب و کارهای گوناگون فعال در فضای مجازی تدوین شدبه گزارش شنبه تارنمای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد: برای تهیه توصیه های ارتقای امنیت مطالعه های دقیقی با کمک صاحب نظران انجام گرفت و در نشست مشترک با مدیران کسب و کارهای مرتبط در بخش توزیع و انتشار برنامه های کاربردی تلفن همراه و اخذ نظر مشورتی و دیدگاه ها و دغدغه های ایشان، نخستین بسته تهیه و نهایی شد.
سید هادی سجادی یکی از مشکلات صاحبان کسب و کارها برای اجرای این توصیه نامه را نداشتن تجهیزات آزمایشگاهی عنوان کرد و افزود: مقرر شد تا زمان تامین و تکمیل شدن آزمایشگاه های مربوط به هریک از توزیع کنندگان محتوا، مرکز ماهر با درنظر گرفتن اولویت هایی نظیر اهمیت برنامه و تعداد مخاطبان، ارزیابی های لازم را انجام و در صورت وجود مخاطرات احتمالی، مراتب را به تولید کننده و توزیع کننده برنامه به صورت مستقیم اطلاع دهد.
وی اضافه کرد: این توصیه نامه در سه بخش تهدیدهای توزیع برنامه ها، توصیه های امنیتی برای رفع این تهدیدها و استانداردهای فنی دنیا برای امن سازی برنامه های کاربردی موبایلی منتشر شده است.
سجادی ادامه داد: علاقه مندان برای دریافت متن کامل این الزام ها می توانند از طریق سایت رسمی سازمان فناوری اطلاعات ایران یا سایت مرکز ماهر اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات الزام های اساسی در طراحی برنامه های تلفن همراه (Appها) را تدوین کرده است.
محمد جواد آذری جهرمی افزود: مسائل مهمی مانند رعایت سطوح دسترسی و رعایت حریم خصوصی در این توصیه نامه وجود دارد.
وی ادامه داد: فروشگاه برنامه‌های تلفن همراه این الزام ها را بررسی و با اعطای نشان به کاربر نهایی رعایت آنها در برنامه‌ها را اطلاع رسانی می‌کنند.
(app) مخفف Application است که به نرم افزار یا برنامه رایانه ای بویژه در بستر تلفن همراه گفته می شود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRANeco
اقتصام*2078*1961*
تنظیم:محمد مهدی بهرامی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید