حاشیه های جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازیبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسه علنی نوبت عصر مجلس برای بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی در ساعت 14:15 دقیقه به ریاست مسعود پزشکیان و با حضور 220 نماینده آغاز شد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر دادگستری، رئیس دفتر رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست در جلسه علنی امروز مجلس حضور دارند.
برخلاف جلسه صبح امروز مجلس، جلسه عصر امروز در فضایی بسیار آرام در حال برگزاری است به طوری که از گفت و گوهای چند نفره و لابی ها جلسه صبح، هیچ خبری نیست و نمایندگان برخلاف جلسه صبح امروز که در حال مذاکره و گفت و گو با وزیران بودند آرام در جایگاه خود نشسته اند.
**پس از آنکه علی لاریجانی رئیس مجلس، به مجلس بازگشت و ریاست جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده گرفت، ناگهان حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده قم به جایگاه هیات رئیسه آمد و با محمدعلی وکیلی یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس شروع به بحث کرد و بحث آنان به درگیری لفظی منجر و باعث شد بسیاری از نمایندگان مجلس به جایگاه هیات رئیسه بیایند و آن دو را از هم جدا کنند. این اتفاق در زمان سخنرانی وزیر راه و شهرسازی رخ داد.
آخوندی چندین بار گفت: مجلس خیلی شلوغ است. امکان صحبت نیست؛ که اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه خطاب به وی گفت: این موضوع مربوط به استیضاح نیست و موضوع دیگری است.
درگیری محمدعلی وکیلی و حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در مورد موضوع سوال از رئیس جمهوری بود.
محمدعلی وکیلی مسئول سوالات در هیات رئیسه مجلس است و اعتراض ذوالنوری به وکیلی در این بود که چرا اعلام کرده اید که سوال از رئیس جمهوری منتفی شده است، ما امضاهای خود را کاهش نداده ایم و طراح سوال از رئیس جمهوری باید اعلام وصول شود.
درگیری لفظی میان ذوالنوری و وکیلی تا جایی ادامه پیدا کرد که حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده قم، نادر قاضی پور نماینده ارومیه، احمد آزادی خواه نماینده ملایر، نصرالله پژمانفر نماینده مشهد، حسین نقوی حسینی نماینده ورامین و حجت الاسلام ناصری نژاد نماینده شادگان در هیات رئیسه مجلس تحصن کردند و برای 10 دقیقه در جایگاه هیات رئیسه نشستند.
پس از دقایقی مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس برای دقایقی با حضور در جایگاه هیات رئیسه با آنان گفت و گو کرد و از آنان خواست جلسه ای در بیرون مجلس داشته باشند.
سپس این نمایندگان تحصن کننده با هدایت پزشکیان از صحن علنی مجلس خارج شدند.
این خبر در حال تکمیل است.
سیام*9121*1058*3061*1449انتهای پیام /*


پاسخ دهید