حل مشکلات آموزش وپرورش نیازمند برجام آموزشی استبه گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس حمیدرضا آذری در جمع روسای ادارات آموزش و پرورش استان افزود:این یعنی همه مسئولان بایستی توجه ویژه ای به آموزش و پرورش داشته باشند، چرا که اگر به این امر مهم توجه نشود در آینده کشور دچار آسیب ها و بحران های متعددی خواهد شد که هر کدام می تواند به نوبه خود امنیت جامعه را به خطر اندازد و کشور را با مشکل مواجه کند.
وی در گردهمایی بررسی راهکارهای کاهش تکرار پایه در مدارس ابتدایی با بیان اینکه کاهش تکرار پایه های تحصیلی موضوع بسیار اساسی و کلیدی در آموزش و پرورش است گفت: امروزه همه از اینکه دانش آموزی ترک تحصیل کند دچار نگرانی خواهند شد لذا اگر ما یک درصد هم از برگزاری چنین گردهمایی هایی نتیجه بگیریم کار ارزشمندی صورت گرفته و باید خوشحال باشیم.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه نظام آموزشی بزرگترین و مشکل ترین بحران ها را می تواند برای هر جامعه ای ایجاد کند گفت: اگر بخواهیم برای همیشه جهان سومی باقی نمانیم باید به پدیده ها ریشه ای توجه کنیم و آموزش و پرورش یکی از مهمترین این پدیده هاست.
آذری افزود: تکرار پایه اثرات نامرئی زیادی را در جامعه می گذارد چرا که بحث این است که کودکی را برای جامعه به جای اینکه به یک درخت ثمرده برسانیم که بیشتر از میانگین ثمر دهد به جایی رسانده ایم که از روی ناچاری بایستی اره بگذاریم و آن را قطع کنیم تا بیش از این به جامعه آسیب نرساند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه برخی از این علل از اراده ما خارج هستند گفت: باید قبول کنیم که جامعه ما توجه کمتری به فرهنگ انسان و تعلیم و تربیت دارد در صورتی که از لحاظ آیات و روایات هیچ چیز کم نداریم لذا باید به اهمیت تعلیم و تربیت باور و اعتقاد داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه خلاقیت برای انسان فوق العاده ضروری است گفت: حتی دانش آموزان استثنایی هم می توانند توانایی هایی را کسب کنند که امورخود را با کمترین نیاز به دیگران بگذرانند بنابر این باید کاری کنیم که خلاقیت را در دانش آموزان پرورش دهیم و آنان را افرادی توانمند بار آوریم.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان فارس در ادامه با تاکید بر استعداد و توانایی و هوش دانش آموزان افغان که در مدارس استان میهمان هستند گفت: متاسفانه بخش عظیمی از مشکلات تحصیلی و بالا بودن تکرار پایه در بین این عزیزان به علت مشکلات موجود در نهاد خانواده و وضعیت معیشتی و اقتصادی آنان است، لذا بایستی به عنوان یک انسان وبرادروخواهر مسلمان به آنها نگاه کنیم ودرحد توان آنان برای رفع مشکلات آموزشی و پرورشی فرزندانشان آنان را یاری کنیم.
وی با بیان اینکه تکرار پایه و ترک تحصیل موجب سرخوردگی و بروزعقده های عدیده فرهنگی،روانی و اجتماعی در دانش آموزان می شود گفت: همه ما مسئول هستیم و مکلفیم با خلاقیت ، ابتکار و نوآوری در سایه تعامل و همفکری نگذاریم دانش آموزان دچار چنین مشکلاتی شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: بایستی معلمان ما با طراوت و شادابی و نشاط و آراستگی همراه با پشتوانه علمی و تخصصی سر کلاس ها بروند تا دانش آموزان نیز با شور و نشاط و انگیزه بیشتری به فعالیت های آموزشی و پرورشی و علمی بپردازند.
دریافت خبر:‌ حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7368 / 1876انتهای پیام /*


پاسخ دهید