خرید محصولات تولید داخل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شودبه گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز چهارشنبه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرک صنعتی شماره ٢ خرم آباد اظهار کرد: تولیدکنندگان می توانند این فرهنگ را از خود شروع کرده و برای برطرف کردن نیاز واحدهای تولیدی از محصولات استانی خرید کنند تا زمینه ای برای تشویق دیگران شود.
وی بازاریابی در ادارات را راه حل مشکلات خرید محصولات استانی دانست.
خادمی با اشاره به اینکه لرستان در فضای کسب و کار در رتبه های آخر کشور است، گفت: هدف از برگزاری جلسات این ستاد برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی استان است اما بخشی از مشکلات ملی بوده و با توجه به نرسیدن به تفاهمات لازم عملی نمی شود و از دست استان خارج است.
وی عملکرد بانک های استان را نسبت به گذشته مثبت ارزیابی کرد و افزود: برخی از تصمیمات در ستاد تسهیل به دلیل وجود قوانین بالا دستی نیازمند ارزیابی بیشتری است.
خادمی ادامه داد: مصوبات ستاد تسهیل در جهت برطرف کردن مشکلات واحدها در بخش های مختلف بسیار تاثیرگذار بوده چرا که در آن مسایل عمومی و مشترک بازگو می شود.
استاندار لرستان بیان کرد: بانک ها در راستای گرفتن وثیقه از واحدهای تولیدی تا خردادماه سال آینده اقدام نکنند.
وی بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی را ملی، استانی و دستگاهی عنوان کرد که تلاش برای رفع مشکلات را ضروری دانست.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز در ادامه جلسه گفت: مهمترین الویت استان در سال جدید بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در استان می باشد.
محمدرضا صفی خانی افزود: ٣٣تا ٣٥ درصد واحدها در استان غیرفعال است که برخی از آنان مشکل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی داشته و مشکلات برخی دیگر با پرداخت تسهیلات برطرف می شود.
٣٢١٠/6060انتهای پیام /*


پاسخ دهید