خیز دانش آموزان مازندران در کسب رتبه های برتر کنکور سراسری 96اسفندیار نظری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال 39 دانش آموز مازندران توانستند رتبه های زیر یکصد کنکور سراسری را از آن خود بکنند.
وی همچنین افزایش 6 درصدی کسب رتبه های سه رقمی را از دیگر جهش های دانش آموزان مازندران در کنکور امسال اعلام کرد و ادامه داد: این تعداد از 200 دانش آموز در آزمون سال گذشته به 212 نفر در سال جاری افزایش یافت.
در کنکور سراسری امسال 42 هزار و 534 دانش آموز مازندرانی شرکت کردند که از این تعداد 20 هزار و 181 نفر در رشته تجربی، هفت هزار و 564 نفر در رشته ریاضی، هفت هزار و 961 نفر در رشته انسانی، پنجهزار و 100 دانش آموز در رشته زبان انگلیسی و یکهزار و 728 نفر در رشته هنر این رقابت شرکت کردند.
نظری در تشریح نسبت جنسیتی شرکت کنندگان مازندرانی کنکور امسال نیز گفت: از مجموع شرکت کنندگان این آزمون 59.6 دختر و 40.4 پسر بودند.
وی عامل موفقیت برخی دانش آموزان در کنکور سراسری و کسب رتبه های خوب را حضور مستمر دانش آموزان در کلاس های درس و تقویتی مدارس اعلام کرد.
معاون آموزش و پرورش مازندران صرف هزینه بالا برای حضور دانش آموزان در کلاس های خصوصی به امید کسب رتبه خوب وقبولی در کنکور سراسری را باور غلطی که در میان والدین وجود دارد، دانست و تاکید کرد: انجام این اقدام و دور شدن از فضای مدرسه و تمرکز بر جزوه محوری، بر روند افت تحصیلی دانش آموز تاثیر دارد.
خبرنگار: رضا غلامی*** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7335/1899انتهای پیام /*


پاسخ دهید