دانش آموزان البرز 3 رتبه برتر در مسابقات قرآن، عترت و نماز کسب کردندمسعود مهران نیا روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در مرحله کشوری سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزان البرزی حائز رتبه برتر شدند و برای استان افتخار آفرینی کردند.
وی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات مهدی عبدلی از آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج توانست رتبه دوم کشوری را در رشته قرائت قرآن کریم به خود اختصاص دهد.
وی بیان کرد: علیرضا سیفی از آموزش و پرورش ناحیه 4 نیز رتبه دوم را در رشته حفظ کل قرآن مجید کسب کرد.
وی یاد آور شد: محمد مهدی قاسمی از آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج رتبه چهارم کشوری را در رشته نهج البلاغه به دست آورد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به برگزاری این دوره از مسابقات در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه ای ، استانی و کشوری خاطر نشان کرد: این مسابقات در دو بخش آوایی و پژوهشی در رشته‌های قرآن، نهج ‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز برگزار شد.
مهران نیا ادامه داد: مرحله ی کشوری این مسابقات در استان های خراسان رضوی و اردبیل برگزار شد.
وی اضافه کرد: 64 نفر از دانش آموزان این استان به سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز راه یافتند.
وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات که در سال تحصیلی 96-95 در مدارس البرز برگزار شد، بیش از 65 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی، منطقه ای و استانی به رقابت پرداختند.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی، شناخت شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و تربیت نخبگان قرآنی ذکر کرد.
این مسئول بیان کرد: یکی از شاخص های اصلی فعالیت آموزش و پرورش البرز در حوزه تعلیم و تربیت، آشنایی دانش آموزان با قرآن، معارف اسلامی و نشر ارزش های قرآنی، اسلامی و انقلابی است.
مهران نیا گفت: در مرحله منطقه ای، 15 هزار دانش آموز این استان در مسابقات قرآن، عترت و نماز برتر شناخته شدند و در سطح استانی از این تعداد، 1500 نفر حائز رتبه اول تا نهم شدند.
اسنان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید